TRT Ersin Düzen'in maaşını paylaştı

TRT Ersin Düzen'in maaşını paylaştı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT tarafından, kanalda yayınlanan Stadyum programının sunuculuğunu yapan Ersin Düzen hakkında sosyal medyada çıkan maaş açıklamalarına açıklık getirildi. Buna göre iddia edildiği gibi Düzen aylık 500 bin TL yerine sadece 27 bin 500 TL alıyor.

TRT Düzen’in Maaşına Açıklık Getirdi
Her türlü üründen alınan TRT vergisi ile birlikte çalışanlarının da maaşlarını ödeyen TRT için yakın zamanda sosyal medyada, kanalda yayınlanan Stadyum programının sunuculuğunu yapan Ersin Düzen hakkında, gazeteci Fatih Altaylı’ya dayandırılarak aylık 500 bin lira aldığı öne sürüldü.

 

Altaylı, TRT’de yayınlanan Stadyum programından Ersin Düzen’in aldığı maaş hakkında sosyal medya iddialarını değerlendirmiş, konu daha sonra sosyal medyada daha geniş bir yer bulmuştu. İddialara göre Düzen, canlı yayında, haftada 4 günlük süren spor yorumculuğu ve sunuculuğu görevi için 400 bin lira TRT’den 100 bin lira ise TFF’den alarak 500 bin lira alıyordu. Bu iddialara ise Düzen sosyal medya hesabından sert yanıtlar vermişti. Konuyla ilgili olarak ise TRT’den resmi açıklama geldi.

 

İşte TRT Açıklaması
TRT’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ersin Düzen’in maaşı ile ilgili olarak açıklama; kurum bünyesinde hizmet alımı yöntemiyle çalışan spor spikeri Ersin Düzen’in maaşına ilişkin olarak gerçekle ilgisi olmayan rakamların ortaya atılıyor olması ve bu iddiaların yayılması üzerine bu açıklamanın yapılma gereği doğmuştur. Haftada 4 gün taze içerik ile yayınlanan ve Türkiye’nin en çok spor programı olan Stadyum’un sunuculuğunu yapan ve yanı sıra özel röportajlar da yapan Ersin Düzen’e yeni yayın döneminde yapılan yüzde 10’luk artış ile birlikte 27 bin 500 TL hizmet bedeli verilmektedir, bunun dışında başka bir ödeme yapılmamaktadır, kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.