Tuğgeneral Sezgin Erdoğan şehit oldu

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan şehit oldu

Bir süredir Suriye’de görev yapmakta bulunan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını kaybettiği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Açıklama

Suriye’de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kapsamlı şekilde yürüttüğü operasyonlar kapsamında, İdlib harekat bölgesinde bir süredir görev yapan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın geçirdiği kalp krizi sonucunda şehir düştüğü öğrenildi. Erdoğan’ın ailesine haberi ise Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ile mahiyetindeki askeri yetkililer açıkladı. Çanakkale’de yaşayan annesine durumu askeri heyet bildirirken, Isparta Adliyesi’nde hakim olarak görev yapan eşine ise haberi bölge valisi Ömer Seymenoğlu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise konuyla ilgili şu açıklamalar yapıldı; “Kahraman silah arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, Suriye İdlib harekat bölgesinde 9 Eylül 2020 tarihinde, görev sırasında rahatsızlanarak hemen hastaneye kaldırılmış ama hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehir düşmüştür. Bizleri derin bir acıya ve üzüntüye veren bu olayda yaşamını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet ve kederli ailesine de başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Suriye’de Görev Yapıyordu

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde uzun yıllardır farklı rütbelerde ve görevlerde yer alan Sezgin Erdoğan, bir dönem Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı olarak da burada görev almıştı. En son Erdoğan, Ağustos 2019 yılında İstanbul Bağcılar’da bulunan 47’nci Tugay Komutanlığı’na atanarak görevine devam ediyordu. Ancak Suriye’deki İdlib harekatı kapsamında bu bölgede görevlendirilmiş olan Erdoğan’ın bir süredir görevi için Suriye’de olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın eşi ise hakim olarak görev yapmaktadır.