Uşak Valiliği’nden HDP Milletvekili Gergerlioğlu'na “çıplak arama” yanıtı

Uşak Valiliği’nden HDP Milletvekili Gergerlioğlu'na “çıplak arama” yanıtı

Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde “çıplak arama” yapıldığını iddia eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun iddiaları Uşak Valiliği tarafından yalanlandı.

Uşak Valiliği Twitter hesabından yapılan açıklamada, " Yaşananlar göstermektedir ki FETÖ ve PKK terör örgütleri aynı amaç uğrunda birleşmişlerdir. " ifadeleri kullanılarak, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Valilik sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde;

“Son günlerde İl Emniyet Müdürlüğümüzün uygulamasını skandal olarak vermeye çalışmak FETÖ terör örgütünün esiri olmuş yayın organlarının ve kişilerin karalama kampanyasıdır.”

“Hukuktan ve mevzuattan bir milim sapmadan görev yapan emniyet güçlerimizin fedakârca çalışmaları ve mücadelesinin; bölücü örgüt propagandasının konusu haline gelmesi kabul edeceğimiz bir husus değildir.”

“Yaşananlar göstermektedir ki FETÖ ve PKK terör örgütleri aynı amaç uğrunda birleşmişlerdir. Bir kadın Vali olarak söylüyorum; HDP milletvekili tarafından defalarca yalanlamamıza rağmen sistematik olarak gündeme getirilen bu iftira tamamen hayal mahsulü ve kötü bir yalandır...”

“Olayla ilgili kamera kayıtları mevcut olup, avukat görüşmelerinde de bu konu hiç gündeme gelmemiştir.”

“Daha sonra ki süreçte de herhangi bir şikâyet başvurusu olmamıştır. İlgili milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”