Virüse yakalanan Rahmi Koç'tan iyi haber geldi, taburcu oldu

Virüse yakalanan Rahmi Koç'tan iyi haber geldi, taburcu oldu

Ünlü iş insanı ve Koç Holding onursal başkanı olan Rahmi Koç, geçen günlerde koronavirüse yakalanmış ve hastanede tedavi altına alınmıştı. Tedavi görmekte olduğu Amerikan Hastanesi’nden ise sağlığına kavuşarak bugün taburcu oldu ve Koç’un sağlık durumunun da iyi olduğu belirtildi.

Bugün Taburcu Oldu

Koç Holding Onursal Başkanı ünlü iş insanı Rahmi Koç, bir süredir tedavi görmekte olduğu Amerikan Hastanesi’nden bugün taburcu edildi. Geçen günlerde koronavirüs testi pozitif çıktığı için hastanede tedavi altına alınan Koç, tedavisinin ardından sağlığına kavuşarak tedavi edildi. Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada ise Rahmi Koç’un sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde istirahat edeceği belirtildi.

90 yaşında olan Koç, 9 Ekim’de doğum günü için Bodrum’da bir davet düzenlemiş ve davet yüzünden virüse yakalanmış olacağı ifade edilmişti.

Rahmi Koç Kimdir?

Ünlü iş insanı Rahmi Koç, Koş Holding’in günümüzde en önemli temsilcisidir. Şeref Başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Koç, 9 Ekim 1930 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’nde işletme eğitimi alan Koç, askerlik hizmetini yaptıktan sonra Ankara’da, Otokoç firmasında iş yaşamına atıldı.

1960 yılında Koç Topluluğu’nu temsil etmek için Ankara’daki Koç Ticaret’e geçen Koç, 1964 yılında holdingin şirket merkezini Ankara’dan İstanbul’a taşıması ile birlikte Rahmi Koç da İstanbul’a taşındı ve burada Koç Holding A.Ş. genel koordinatörlük görevine başladı.

Daha sonraki süreçte, 1970 yılında yedi kişilik olan İcra Komitesi’nin başkanlığını yürüttü ve 1975 yılında ise İdare Meclisi Başkan yardımcılığına başlayarak, 1980 yılında da dört kişilik üst düzey idarecilerden kurulu olan Koç Holding İdare Komitesi başkanlığına yükseltildi. Babası Vehbi Koç’un 1984 yılında İdare Meclisi Başkanlığı’nı kendisine bırakmasının ardından Koç, 1984 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 4 Nisan 2003 tarihine kadar görevini sürdürdü ve bu tarihte emekli olarak yerini en büyük oğlu olan Mustafa Koç’a bıraktı. Rahmi Koç, emekli olduktan sonra ise daha önce babasının da yapmış olduğu gibi Koç Holding Şeref Başkanlığı görevini üstlendi ve emeklilik döneminde dünya turu gibi farklı etkinlikler düzenledi.