Yakılarak öldürülen küçük çocuk davasında iddianame kabul edildi

Yakılarak öldürülen küçük çocuk davasında iddianame kabul edildi

Geçen aylarda meydana gelen korkunç olayda, 9 yaşındaki Şiar Kılıç isimli çocuğu dövdükten sonra evi ateşe vererek öldürdüğü iddiası ile tutuklanan annesi ve sevgilisi ve onun erkek kardeşi ve annesi hakkında hazırlanmış olan iddianame kabul edildi.

Çocuğu Dövüp Evi Ateşe Verdiler

Talihsiz ve korkunç olay 28 Nisan günü Sakarya’nın Kocaali ilçesi, Karşı Mahalle’de bulunan Gökçekız Sokak’ta meydana geldi. 9 yaşındaki Şiar Kılıç evde ölü bulundu. Babası Samet Kılıç ise katıldığı bir televizyon programında oğlu Şiar’ın ölümü ile olan şüpheleri dile getirmişti. Programda ise Şiar’ın annesi Gülüzar Amanet ile birlikte yaşamakta olduğu sevgilisi Hami Kıcı, çocuğun yangından önce öldüğünü itiraf ettiler. Yapılan korkunç itiraf sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Gülüzar Amanet ve sevgilisi Hami Kıcı, Sakarya’ya getirildi. Başlatılan soruşturma dahilinde Hami Kıcı’nın erkek kardeşi Yasin Kıcı ve annesi Emine Kıcı da gözaltına alındılar. Toplam dört kişi tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili olarak Adli Tıp’tan alınan kati rapor sonrasında ise Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianame de Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Hazırlanan iddianamede anne Gülüzar Amanet hakkında olası kasıt ile yangın kullanmak suretiyle alt soy olan çocuğu öldürmek, yardım ve bildirim yükümlüğünü yerine getirmeme, suç delillerini yok etmek, gizlemek ya da değiştirmek suçlarından, sevgilisi Hami Kıcı hakkında ise beden ve ruh bakımından kendini savunmayacak durumda bulunan çocuğa karşı silahla yaralama, beden ve ruh bakımından kendisini savunmayacak durumda bulunan çocuğa karşı basit yaralama, çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçuna teşebbüs etme ve çocuğa eziyet etme, canavarca hisle eziyet çektirerek çocuğu kasten öldürme, sun delillerini yok etmek ve gizlemek suçlarından yargılanma talep edildi.

Yangından Önce Yaşamını Kaybetmiş

Öte yandan Hami Kıcı’nın erkek kardeşi ve annesi hakkında da başta cinayete yardım etmek ve suçu gizleme suçlarından yargılanma talep edildi. 9 yaşındaki Şiar Kılıç’ın ise engelli olduğu, Hami Kıcı tarafından tuvaletini altına kaçırdığı için dövüldüğü, dövme esnasında yaşamını kaybettiği ve cesedi ortadan kaldırmak istedikleri için evin yakıldığı öğrenilmişti.