Yakıt Lambası Yanan Araç Kaç Kilometre Gider?

Yakıt Lambası Yanan Araç Kaç Kilometre Gider?

Yakıt lambasının yanmasından sonra araçlar benzin istasyonuna yetecek kadar belirli bir mesafe gitmesi gerekir. Fakat çoğu insanlar durumun böyle olmadığını bilirler.

Son zamanlarda araçların yakıt lambaları yandıktan daha sonra 70-80 km giderler. Bunun  sebebi ise benzinlikten en fazla yol mesafesinin yani arabanın yol alması 70-80 km olmasından kaynaklanır. Her aracın yedek benzin bölümü arabaların markalarında dolayı değişmektedir. Hiçbir zaman unutmayın ki araçlar da yakıt lambası yandıktan sonra her zaman yola devam ederler.

Benzin ( Yakıt ) Lambası Yandıktan Sonra Arabalar Kaç Km Gider

Günümüzde kullandığımız araçlarda yapılan benzin(yakıt) lambası bulunmaktadır. Aracınızın yakıt lambası yandığında paniklemenize hiç gerek yoktur. Arabanızda yakıt lambasının yanıp sönmeye başladığında yakıtınız bitmez. Bu sebep ile her vakit yedek benzin bölümünüz olmaktadır. Tabi ki aracınızın benzin lambası yanıp sönünce en yakın benzinliklere gitmeniz gerekir.

Yakıt deposunun sizleri benzinliğe gitmesindeki nedenler;

Kilometre,

Klima,

Dur-kalk sürüşü,

Çekme gibi birden fazla sebebi olabilir.

Yeni çıkan son model araçlarda benzin yani yakıt lambası yandığında araçlarınızın sadece 30-40 km gideceğine inanırlar. Ama tabi ki bu böyle değildir. Her zaman benzin yani yakıt lambasının yanıp sönmesinden sonra araçlar en az 70-80 km gitmektedirler.

Yakıt ( benzin ) Lambası Yandıktan Sonra Araba Kullanmak Zararlı mıdır?

Araba kullanırken yakıt (benzin) lambası yandıktan sonra araba kullanmak asla zarar vermez. Yalnızca arabada yani aracınızda mahsur kalma korkusu vardır insanlarda. O yüzden her zaman aracınızın yedek yakıt deposunu kontrol ederek tedbir alabilirsiniz. Sizlere bir örnek vermek isterim; aracınızın yedek yakıt deposunun dolu olduğunu zannedip yola devam ederseniz ve boş olduğunu anlamazsanız o zaman korkabilirsiniz. Çünkü bazen yakıt depolarınız da arızalar olabilir ve bunun için her zaman tedbirli olmanız gerekir. Yakıt depolarının zaman içinde çürüyüp paslanabilir o yüzden her zaman tedbirli olmakta fayda vardır. Her zaman aracınızın bakımını yaptırdığınız da muhakkak yakıt deponuzu kontrol ettirmeyi unutmayın. Araba kullanan herkes bu sorunla karşılaşabilir. O zaman her bakımda kontrollerimizi yaptırmak gerekir.