Saadet Partili Kaya: İktidar ülkeyi artık OHAL ile yönetme gayretinde

Saadet Partili Kaya: İktidar ülkeyi artık OHAL ile yönetme gayretinde

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, bazı KHK’ların süresinin uzatılmasını eleştirerek, “Bu durum iktidarın ülkeyi artık OHAL ile yönetme gayretinde olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, parti genel merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MECLİS’İN İŞLEYİŞİ ENGELLENMİŞTİR

TBMM’ye sevk edilen ve bazı KHK’ların süresinin üç yıl daha uzatılmasını öngören torba yasayı eleştiren Kaya, “Bu durum iktidarın ülkeyi artık OHAL ile yönetme gayretinde olduğunu gösteriyor. Öte yandan bu torba yasa ile de Meclis’in iradesi de devre dışı bırakılmıştır. Çünkü birçok Meclis alt komisyonunu ilgilendiren yasa tek bir torbada bir araya getirilmiş ve böylece Meclis’in işleyişi engellenmiştir” dedi.

TÜRKİYE’NİN TEK GÖREVİ AFGANİSTAN’DA BARIŞI VE HUZURU TESİS ETMEKTİR

Dış politikada öne çıkan Türkiye’nin Afganistan’a asker gönderme tartışmaları hakkında da konuşan Kaya, “Türkiye’nin Afganistan’da üstleneceği tek görev, ülkedeki unsurlar ile karşı karşıya gelmek değil barış ve huzurun tesisini sağlamaktır” diye konuştu.

TÜRKİYE GÖÇ HAREKETLERİNİ KONTROL ALTINA ALMALI

Son günlerde yaşanan düzensiz göçlere de değinen Kaya, “Kontrol altına alınamayan göçler, kriminal ve örgütlü suçların ülkemize taşınması neden olacaktır. Türkiye artık Avrupa’nın kendisine bahşettiği birkaç kuruş karşılığında göçmenleri burada tutan bir ülke olmak konumundan kendini kurtarmalıdır. Göçleri kontrol altında tutmalıdır” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ OY KAYGISI İLE HATIRLANMAK İSTEMİYOR

Basın toplantısının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a yönelik yaptığı ziyaret ile ilgili de konuşan Kaya, şunları kaydetti: “Gerek Diyarbakır gerekse de diğer 80 ilimiz sizden oy kaygısı ile kendilerini hatırlamanızı beklemiyor. Sorunlarına sahici ve acil dokunuşlar bekliyor.”

Kaynak:Haber Merkezi