2021 yılının popüler estetik trendleri

2021 yılının popüler estetik trendleri

Doğal dudak dolgusu, botoks, belirgin çene hattı ve ameliyatsız gıdı estetiği, 2021 yılının en popüler estetik işlemlerini arasında yer alması bekleniyor.

Her geçtiğimiz yıl, geçici botoks ve dolgu işlemleri farklılaşarak gelişmeler sağlıyor ve her yeni yılın popüler uygulaması değişiyor. Örneğin 2021 yılında karşılaşacağımız en popüler estetik işlemi; belirgin çene hattı işlemi, diğer adıyla ‘Jawline Dolgusu’ olacak.
Yüz hatlarımızı keskinleştiren çene hattı işlemi için uzmanlara başvurmamız gerekir. Bu işlem, uygulanacak kişinin yüz hatları göz önünde bulundurularak, ağız, yüz ve diş anatomisiyle uyum sağlayacak şekilde uygulanmalıdır.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği
Pandemi sebebiyle internet üzerinden yaptığımız video görüşmeleri kamera açısından dolayı gıdı ve yüzümüzün altına odaklanmamıza neden oldu.
Gıdı, çeneden başlayarak boynumuzun alt bölgesini kaplar. Aynı zamanda gıdı sarkmasına çene altı sarkması da denilebilir. Gıdı oluşmasına; genetik yatkınlık, zararlı alışkanlıklar, fazla veya az beslenme, hormon hastalıkları veya yaşlanma sebebiyet verebilir.
Çoğunlukla aşırı kilolu insanlarda rastladığımız gıdı sarkması problemine bazen zayıf kişilerde de rastlarız.
Z kuşağı olarak bilinen yeni neslin yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve spora olan ilgisizlikleri göz önünde bulundurulduğunda gıdı sorununun neden arttığını net bir şekilde görebiliriz.

Doğal Dudaklar
Geçtiğimiz yıllardaki popüler dudak estetiği uygulamalarına baktığımızda dudak estetiğinde önemli olan dudakların olduğundan hacimli görünmesiydi. Günümüzde hala büyük bir kitle bu isteklerini sürdürse de 2021 yılında doğal görünümlü dudaklar daha çok tercih ediliyor. Dudak dolgusu, çok küçük bir uygulama olmasına karşın kişilerin yüz hatlarında çok büyük değişimler fark ettirmektedir. İnsanların yeni popüler tercihi dudağa hacim yerine şekil vermek oldu .

Botoks Vazgeçilmezliğini 2021’de Sürdürecek
Önceki yıllarda botoks uygulamasını 40 yaş ve üstü kişiler, gençleşme amacıyla tercih ediyordu çünkü botoks uygulaması sadece kırışıklık gidermek amacıyla uygulanan bir işlem sanılıyordu. Günümüzde ise yeni trend olan geçici botoks uygulaması; kaş kaldırma işlemi, alındaki derin çizgilerin yok edilmesi ile yeni bir boyuta taşındı. Artık 20’li yaşlardaki genç kesim de botoks uygulamasını tercih ediyor. Botoks uygulaması sonrasında kişiler, kaşları daha kalkık olan çekici ve canlı bir yüz ifadesi elde edebiliyorlar.