Alkali su nedir? Alkali su zayıflatır mı?

Alkali su nedir? Alkali su zayıflatır mı?

Alkali su faydaları ile son zamanlarda geniş kesimler tarafından rağbet görüyor. Özellikle kilo vermek isteyenler için çok yararlı olan alkali su bu bakımdan zayıflatan su olarak da biliniyor ve pek çok yararı bulunuyor.

Alkali Su Nedir?

Alkali su tanımı için öncelikle suyun ph durumunun bilinmesi gerekiyor. Satın alınan suların etiketinde suyun ph durumu yazmaktadır. Ph durumu ise suyun içinde bulunan hidrojen miktarını temsil etmektedir. Şayet suyun ph değeri 7’nin üzerindeyse bu durumda bazik yapıda bir su oluşmaktadır. Bu suya aynı zamanda alkali su denilmektedir. Alkali su ise zayıflatıcı su olarak bilinmektedir. Ph seviyesi yüksek olan bu su, bazik yapıdadır. Bazik yapı ise vücuttaki toksinlerin dengelenmesine ve atılmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan vücudun temizlenmesi mümkün olmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasına da yardımcı olan bazik su, aynı zamanda sindirim ve metabolizmayı da hızlandırarak kilo verme üzerinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda daha kilolu görünmeye neden olan ödemler de alkalik su ile birlikte vücuttan atılmaktadır. Alkalik suyun yararları arasında aynı zamanda cildin daha temiz ve parlak bir görünüm kazanması da bulunmaktadır.

Alkali Su Zayıflatır mı?

Alkali su zayıflama üzerinde etkili olmasına rağmen elbette genel bir diyet çerçevesinde kullanılması gerekmektedir yoksa tek başına zayıflamak için alkalik su yeterli olmamaktadır. Yüksek ph değeri sayesinde metabolizmayı hızlandırdığı için sindirim daha hızlı yapılmasına ve vücutta yağ birikmemesine neden olur. Ayrıca ödem giderdiği için de yine vücutta istenmeyen ağırlıkların giderilmesine etkili olmaktadır. Bu bakımdan düzenli beslenme ve spor ile birlikte alkali suyun yararı olmaktadır.

Limonlu Alkali Su Nasıl Yapılır?

Limonlu alkali su tarifi özellikle daha fazla yarar sunduğu için tercih edilmektedir. Bu tarif ile birlikte zayıflama konusunda daha iyi bir avantaj yakalayabilirsiniz. Evde kolayca yapılan limonlu alkali su için bir adet limonu 8 saat boyunca 2 litre suyun içinde bekletin. Daha sonra suyun içine bir çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Alkali su zayıflamak ve metabolizmanızı hızlandırmak için hazır hale gelecektir.