Evinizde uygulayacağınız profesyonel saç bakım yöntemleri

Evinizde uygulayacağınız profesyonel saç bakım yöntemleri

Saç bakımı yapmak için saç bakım merkezlerine ya da kuaförlere fazla paralar vermenize gerek bulunmuyor. Evde uygulanacak saç bakım yöntemleri sayesinde saçlarınıza parlaklık, gür görünüm ve sağlık kazandırabilirsiniz.

Doğal Parlaklık Kazandırmak

Saçlara doğal parlaklık kazandırmak mat ve cansız görünen saçlardan kurtulmak için oldukça önemlidir. Evde uygulanacak saç bakımı sayesinde saçlarınıza doğal parlaklık kazandırabilirsiniz. Bunun için saçlarınıza yapacağınız özel bir karışım, doğal parlaklıklarının oluşması için etkili olacaktır. Bunun için saf bal ve limonu sıcak suda karıştırdıktan sonra saç boylarına ve uçlarına karışımdan dikkatli bir şekilde sürün. Daha sonra da bir streç film yardımı ile saçlarını sarın ve en az 10 dakika bekletin. Daha sonra ise saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız eski mat görünümlerinden çok daha parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Saçlarınıza parlaklık kazandırmanın yanında kuru saçlardan da kurtulmak istiyorsanız bu durumda nem dengesini sağlamanız gerekiyor. Çünkü saçların nem dengesinin normal seviyenin altına düşmesi saçların kurumasına ve kırılmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden argan yağı ya da saf zeytin yağı ile esmer şekeri karıştırarak elde ettiğiniz karışımı saç uçlarınıza sürün ve 15 dakika bekleyin. Saçlarınız daha güçlü olacaktır.

 

Yağlı Saçları Arındırmak

Yağlı saçları arındırma yöntemleri arasında öncelikle saçlarınızda yağa nelerin sebep olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Bunun yanında yumurta beyazı ile limonu karıştırarak içerisine de az kaya tuzu ekleyerek harika bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışımı saç boy ve uçlarına sürüp 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız yağlardan arınacağı gibi daha doğal bir görünüm kazanacaklardır.

Yağların yanında kepeklerden de kurtulmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağı, nane yağı ve rendelenmiş limon kabuklarını karıştırarak saç diplerinize masaj yöntemi ile uygulayın. 15 dakika boyunca bu masajı devam ettirmeniz halinde saçlarınız kepeklerden arınacak ve kolayca kepek oluşmayacaktır.

 

Kabarık Saçlardan Kurtulmak için

Kabarık saçları dindirmek için de evde saç bakım yöntemleri harika bir çözüm sunuyor. Bunun için muz, süzme yoğurt, bal ve argan yağını karıştırın ve saçlarınızın boy ve uçlarına sürün. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ve sakinleşmiş saçlarınıza kavuşun.