Gıdı nedir, gıdı neden oluşur, gıdı tedavisi nasıl yapılır?

Gıdı nedir, gıdı neden oluşur, gıdı tedavisi nasıl yapılır?

Genelde yaşlılarda görünmesine rağmen gıdı olarak adlandırılan sarkma erken yaşlarda da başlayabilmektedir. Gıdı tanımı itibariyle boyun bölgesindeki sarkma ve yağlanmadan kaynaklanmaktadır. Çeşitli tedavi yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

Gıdı Nedir, Neden Olur?

Gıdı olarak adlandırılan durum boyun bölgesinde sarkma ve yağlanma sonucunda oluşmaktadır. Temelde genetik bir sorundur. Bazı insanlarda ise bir anda aşırı kilo alma sonucunda oluşan yağlanmadan da kaynaklanmaktadır. Her durumda gıdı bölgesindeki yağlanma ya da deride görülen sarkma yüz görünümünün bozulmasına ve kişinin göründüğünden de daha fazla yaşlı görünmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden, özellikle erken yaşlarda görülmesi estetik açıdan büyük sorunlara sebep oluyor.

Gıdının oluşması genetik ya da daha sonradan kilo alma halinde gerçekleşse bile uygulanan gıdı tedavisi sayesinde tüm yüz ifadesi ve görünüşü değiştiği gibi aynı zamanda kişiler de kendilerini daha mutlu hissediyorlar.

Gıdı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gıdı tedavisi olarak adlandırılan tedavi yöntemi ile boyun bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkma sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Gıdı tedavisi için en önemli nokta, bu bölgedeki yağların alınmasında gevşeme ve sarkmanın da tedavi edilmesidir. Bölgedeki yağların alınması sonrasında dikkatli davranılmazsa, sarkma kötü bir görünüm oluşturacaktır. Bu yüzden tedavinin uzman kimseler tarafından yapılması büyük önem taşıyor. Kullanılan gıdı tedavisi yöntemleri de hem gıdı eritmeye hem de gıdı toparlamaya destek sunuyor.

Gıdı Estetiği Nedir?

Kolay bir şekilde gıdıdan kurtulmak isteyenler için gıdı estetiği uygulanıyor. Gıdı estetiği kapsamında hem yağlar eriyor hem de gıdı bölgesinde sarkmış olan deri sıkılaşarak estetik bir görünüm elde edilmiş oluyor. Bu bakımdan öncelikle gıdı eritme işlemleri mezoterapi ile yapılıyor ve bu işlem ile birlikte bölgedeki yağlar kırılıyor. Daha sonra ise lazer yöntemi ile derinin kolajen üretmesine ve sıkılaşması işlemine geçiliyor. Tüm bu işlemler sonucunda ise gıdı operasyonu zahmetsiz ve hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Gıdı yağlarının alınması sonrasında sarkma oluşmaması için lazer tedavisi büyük bir önem taşıyor. Sarkan bir gıdıyı saklamak da mümkün olmadığı için mutlaka gıdı aldırma işlemlerinde lazer işlemi ile sıkılaştırma yapılası gerekiyor. Lokal anestezi uygulandıktan sonra gıdı bölgesine lazer uygulanıyor ve kısa sürede gıdı ortadan kalkıyor.