Kalıcı dövme nasıl çıkar, lazer ile dövme sildirme işlemi nedir?

Kalıcı dövme nasıl çıkar, lazer ile dövme sildirme işlemi nedir?

Lazer ile dövme sildirmek bir dönem istek ya da farklı nedenlerden ötürü dövme yaptırmış olanların dövmelerini sildirmek için tercih ettikleri cerrahi bir yöntemdir. Ancak lazer ile sildirme işlemi en az dövme yaptırmak kadar uğraştırıcı bir süreç olabilmektedir.

Kalıcı Dövme Çıkar mı?

Kalıcı dövmeler çıkar mı sorusuna yanıt ancak lazer yöntemi ile yapılacak müdahale ile silinmeleri mümkündür şeklinde olmaktadır. Çünkü kalıcı dövmeler, özel ekipmanlar ile deri altına mürekkeplerin işlenmesi ile yapılır ve lazer yöntemi dışında silinmezler. Zamanla özellikle renkli dövmelerde renk solmaları görülse de yine de gözle fark edilir şekilde vücutta bulunurlar. Zamanında yapılmış ve daha sonra çeşitli nedenler ile vücutta istenmeyen dövmelerin çıkarılması ise biraz uğraştırıcı bir süreçtir. Ancak bu işlem sonrasında kalıcı dövme vücuttan silinmektedir.

Lazer ile Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme işlemleri temel olarak dövme üzerine lazer ışınlarının gönderilmesi ile yapılmaktadır. Lazer ışınları, deriye hapsedilmiş olan dövme boyalarını parçalar ve deriden çıkmasını sağlarlar. Başka bir tanım ile dövmeler ısı enerjisi ile yakılır ve dövme rengi silinerek esas vücut rengine eşitleme yapılmaktadır. Bu işlem, her türlü dövmeye uygulanabilmektedir. Ancak tüm dövmeler deri rengine eşitlenememektedir. Çok renkli olan dövmelerde deri rengine eşit bir renk sağlanmaktadır.

Lazer ile silme işlemleri sırasında ise lokal anestezi uygulandığı için sildirme işlemi esnasında herhangi bir acı duyulmaz. Ama anestezinin geçmesi ile birlikte lokal olarak deride kızarıklık ve yanma gibi durumlar görülebilmektedir.

Lazer ile Dövme Sildirme Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Lazer dövme sildirme süresi dövmenin renklerine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Haliyle çok renkli ve büyük olan dövmeler için lazer dövme sildirme seansları da fazlalık gösterecektir. Aynı zamanda dövmenin derinliği, yaşı ve yapılmış olduğu boyanın kalitesi de dövme sildirmeyi etkilemektedir. Ancak çok büyük olmayan ve koyu renkli dövmeler için ortalama 5 seans yapılmaktadır. Eski olan dövmeler aynı zamanda deri rengine çok daha kolay şekilde eşitlenmektedirler. İşlemler sonrasında dövmenin olduğu bölgede iz kalmamakta, deri rengine en uygun şekilde eşitleme yapılmaktadır.