Zayıflamak için zencefil ve zerdeçallı yoğurt kürü nasıl yapılır?

Zayıflamak için zencefil ve zerdeçallı yoğurt kürü nasıl yapılır?

Kilo vermede oldukça etkili olduğu öne sürülen zencefil ve zerdeçallı yoğurt kürünü evinizde basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Yoğurt ile kilo verme oldukça tercih edilen kilo verme yöntemlerinden biridir. Türk mutfağımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan yoğurt, yağ yakıcı ve sindirim düzenleyici özelliklerine sahiptir. Çeşitli malzemelerle hazırlanan yoğurt kürleri bel, basen ve göbek bölümünde oldukça etkilidir. Yoğurt kürleri sadece zayıflama için değil hazımsızlık ve kabızlık sorunlarının giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz çeşitli yoğurt kürü tarifleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen tariflerden biri de zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürü tarifidir. Birbirinden sağlıklı olan bu iki besin vücuttaki fazla yağların erimesini sağlayarak vücudumuzun fit olmasına yardımcı olmaktadır. Günde yarım kilo verdiren bu yoğurt kürü tarifini düzenli kullandığınız takdirde en az iki beden incelmeniz oldukça mümkündür. Ayrıca zencefil ve zerdeçal sadece kilo verme değil kış hastalıklarıyla da savaşmamıza yardımcı olmaktadır.

Zencefilli ve Zerdeçallı Yoğurt Kürü Malzemeleri

Zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürü malzemeleri şunlardır;

1 adet taze limon

6 çorba kaşığı yarım yağlı veya yağsız yoğurt

1 çay kaşığı pul biber

1 çay kaşığı zerdeçal tozu

1 çay kaşığı zencefil tozu

1 çay kaşığı tarçın

Zencefilli ve Zerdeçallı Yoğurt Kürü Nasıl Yapılmaktadır?

Zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürü hazırlanırken yukarıdaki malzemeler homojen bir kıvam elde edilene kadar karıştırılmaktadır. Eğer acı sevmiyorsanız pul biberi tarifinizden çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürünü gece uykusuna yatmadan 45 dakika önce tüketmeniz gerekmektedir. Bu yoğurt kürünü 2 hafta boyunca düzenli bir şekilde tüketerek etkisini görebilirsiniz. Fakat kilo vermede sadece yoğurt kürü tüketmek yetmez. Bunun dışında sağlıksız yiyeceklerden uzak durulmalı ve günlük yapacağınız antrenmanlara gereken önemi vermeniz gereklidir. Ayrıca yoğurdu sade bir şekilde de diyet listelerinize ekleyerek sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır. Hemen hemen her öğünde rahatlıkla tüketebileceğiniz yoğurt, yağ yakımını oldukça hızlandırmaktadır.

1 Yorum