Ağaoğlu, Sörloth'tan sonra 2 - 3 oyuncu alabiliriz

Ağaoğlu, Sörloth'tan sonra 2 - 3 oyuncu alabiliriz

Trabzonspor’un Süper Lig’in ikinci yarısı kapsamında yarın deplasmanda oynayacağı Yukatel Denizlispor maçı için Denizli’ye hareket etmesinden sonra bordo mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

Kafile Denizli’ye Hareket Etti
Yarın Süper Lig’de oynanacak Trabzonspor – Yukatel Denizlispor müsabakası için son idmanını Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapmış olan Trabzonspor, idman sonrasında otobüs ile havalimanına giderek özel uçakla Denizli’ye hareket etti. Bordo mavili kulüp yarın saat 16.00’da Denizli Atatürk Stadyumu’nda Yukatel Denizlispor ile mücadele edecek.

 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise hareket öncesinde basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara yanıt verdi. Geçen sene 16,5 milyon Euro olan profesyonel futbolcu kadrosunun maaş maliyetlerinin bu sene 12 milyon Euro’ya düştüğünü ifade eden Ağaoğlu, “diğer takımların transferleri bize örnek veriliyor. Ancak onların gelirleri Trabzonspor’un gelirinin 4 – 5 katı. Bu yüzden böyle bir transfer limit bütçelerinin olması haliyle doğaldır. Elimizdeki sınırlı bütçe ve gelir ile takımlara karşı mücadele ediyoruz. Bugün yoğun bir şekilde sosyal medya hesaplarında her konuda ortak karar alınmış, ancak yönetim ağır davrandığı için Arsenal’in de o bölgede oyuncuya ihtiyacı olmasına rağmen transfer yapılmıyor deniliyor. Bizim 2 milyon ve 2,5 milyon gibi net maaşı olan hiçbir oyuncu ile temasımız olmadı,” dedi.

 

“2 – 3 Takviye Oyuncu Yapılabilir”
Öte yandan Ağaoğlu, Sörloth hakkında da açıklamalarda bulundu. Oyuncunun kendilerine 275 bin Euro ile kiralık geldiğini ve 1 yıl sonra ise 12 milyon Euro gibi bir gelir bırakarak, daha sonraki transferinden de pay bırakarak gideceğini ve Sörtloth’un transferinden sonra ihtiyaç halinde oluşan bütçe ile 2 – 3 takviye oyuncu alabileceklerini ifade etti.