Ahmet Nur Çebi; En az 7-8 transfer görüşmesi yapıyoruz

Ahmet Nur Çebi; En az 7-8 transfer görüşmesi yapıyoruz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi tarafından taraftarın ve kulübün futbolcu beklentisini karşılamak üzere en az 7-8 sporcu ile görüşmelerin sürdüğü açıklandı. Çebi ayrıca sözlerine önlerinin açılması halinde ihtiyaçlarını tam olarak giderebilecekleri şeklinde devam etti.

“Futbolculardan Gitmelerini İstiyoruz”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, BJK Ispartakule Futbol Okulu’nu ziyaret ederek burada bulunan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Spor okullarının ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Çebi, konuyla ilgili olarak “spor okullarının Beşiktaş için iki önemi bulunuyor; ilki ekonomik olarak takıma katkı sunuyorlar, diğeri de özkaynak açısından buradaki çocuklarımıza çok daha rahat şekilde ulaşabiliyoruz,” şeklinde açıklama yaptı.

En çok merak edilen konuların başında gelen transfer görüşmeleriyle de ilgili açıklamalar yapan Çebi, TFF’nin harcama limitleri konusundaki tutumuna değindi. Konuyla ilgili olarak “Beşiktaş’ın limitlerine bakıldığında şu andaki limitler kapsamında mevcut elimizdeki kadro bile yeterli olmuyor. Bu yüzden limit konusunda bir iyileştirme yapılması gerekiyor. Olması gerektiğini, koronavirüs salgının da buna bir gerekçe olmasının federasyona ilettik. Federasyon konuyla ilgili çalışma yapıyor ancak nasıl bir sonuç çıkacağını tam olarak bilmiyoruz. Bu yüzden herkes transfer bekliyor ancak limitler çözülmeden transfer diye bir şey olamaz. Bunun sebebi de biz değil, bize miras bırakılandır. Bu takımı biz yapmadık, takım içinde bugün 4 futbolcuya vereceğimiz parayı bir futbolcuya veriyoruz. Bu yüzden bazı futbolcuların gitmesini istiyoruz. Ancak bu kapsamdaki futbolcular ise anlaşmanın 3’te 2’sinin ödenmesi halinde gideceklerini belirtiyorlar,” dedi.

Transfer Görüşmeleri Sürüyor

Açıklamalarına “bu yüzden taraftar bana küsebilir ama Beşiktaş’ın selameti için biraz sabır ve anlayış gerekiyor,” şeklinde devam eden Çebi transferler ile ilgili olarak “şu anda görüşmeler yaptığımız bir çok sporcu var, en az 7-8 tane ile görüşüyoruz. Önümüzün açıldığı halde ihtiyacımızı fazlasıyla karşılayacağız,” şeklinde konuştu.