EURO 2020'de play-off finalistleri belli oldu

EURO 2020'de play-off finalistleri belli oldu

Tüm dünyada yayılmaya devam eden Korona Virüs salgını nedeniyle Play-Off Şampiyonası 2021 yılına ertelenmişti. Son 4 takımın 2021'de oynayacağı karşılaşma öncesinde yarı final turu oynandı.

EURO 2020 Play-Off Yarı Final Karşılaşmaları Sonuçları

Avrupa Futbol Şampiyonası play-off turunda 8 ülkenin milli takımı final biletini almayı başardı. 12 ekimde oynanacak final maçları öncesinde kazanan takımlar galibiyetin tadını çıkardı. Finale çıkmayı başaran ülkeler ise Gürcistan, Kuzey Makedonya, Macaristan, İzlanda, Sırbistan, Kuzey İrlanda, Slovakya ve İskoçya oldu. Bu takımlarım 12 ekimde yapacakları müsabakalar ile 2021 yılına ertelenen şampiyonada yer alacak 4 takım belli olacak.

Play-off karşılaşmalarının yarı final maçlarında toplam 16 ülkenin milli takımı mücadele etti. Gürcistan ile karşı karşıya gelen Belarus 1-0'lık bir mağlubiyetle elendi. Kuzey Makedonya ve Kosova karşılaşmasında ise 2-1 skoru ile Kuzey Makedonya finale çıktı. Norveç ise Sırbistan karşısında kaybederek finale çıkamadı. İskoçya ile İsrail arasında yapılan maçta ise penaltılarla beraber İskoçya 5 skoruna ulaşırken İsrail 3 gol ile finale çıkamadı. İrlanda Cumhuriyeti ile oynayan Slovakya 4 gol atarak finale çıktı. Bosna Hersek Kuzey İrlanda arasındaki müsabaka ise penaltılarla 3-4 skorunda bitti. Finale bilet kazanan takım Kuzey İrlanda oldu. Macaristan'a 1-3 mağlup olan Bulgaristan da yarı final turunda elenen takımlardan biri oldu. Yarı finalin son maçını yapan İzlanda ve Romaya takımları ise 2-1 skor elde ettiler ve İzlanda finalde oynamaya hak kazandı.