Fenerbahçe tarihine adını yazdırmak istiyor

Fenerbahçe tarihine adını yazdırmak istiyor

Fenerbahçe’nin yeni transferi Ekvatorlu futbolcusu Enner Valencia yeni kulübüyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. “Umarım Fenerbahçe tarihine adımı yazdırabilirim, umarım Türkiye ve Süper Lig tarihine de adımı yazdırabilirim,” açıklamalarında bulundu.

Yeni Transfer Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe’nin yeni transferi Enner Valencia basın mensuplarına dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İlk olarak Fenerbahçe gibi bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Valencia mutluluğunu “Büyük bir kulübe geldim, geldiğimden bu yana kendimi evimde hissediyorum, en iyi şekilde hazırlanarak kendimi lige vereceğim,” sözleri ile açıkladı.

Son iki sezona bakıldığında gol sayılarının düşük olmasıyla da ilgili açıklamalarda bulunan futbolcu, “her kulüp farklı bir anlayışa sahip. Son kulübüm öyleydi. Son iki senede açık olarak oynadığım için kaleden uzak kaldım. Bu yüzden skorlarım düşüktü ama iyi hazırlanacağım, konsantre olacağım ve böylece en iyi şekilde takımıma katkıda bulunacağıma inanıyorum,” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe Tarihine Adımı Yazdırmak İstiyorum”

En rahat bulunduğu pozisyona yönelik olarak da kendisinin en çok forvet mevkiinde rahat olduğunu ifade eden Valencia, “öncelikle menajerim kulüp yöneticileri ile görüştü. Buraya geldiğim için mutluyum. En rahat ettiğim pozisyon en ileri uç yani forvet oynamak. Ama yine de nerede görev verilirse görevimi en iyi şekilde yapmaya hazırım,” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Fenerbahçe’de forma giyecek ilk Ekvatorlu futbolcu olacağını söyleyen Valencia, bu konuyla ilgili olarak “benim için çok güzel bir fırsat. Bu güzel olanak da çok hızlı bir şekilde sağlandı. Fenerbahçe’de görev alacak ilk Ekvatorlu olacağım için heyecanlıyım. Umarım Fenerbahçe tarihine adımı yazdırabilirim ve Türkiye’deki diğer arkadaşlarımdan sonra da bunu başaran üçüncü futbolcu olabilirim. Umarım yine Türkiye ve Süper Lig tarihine de ismimi yazdırabilirim,” ifadelerini kullandı.