Fenerbahçe'nin yeni transferi Mbwana Samatta: “Bize güvenin”

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mbwana Samatta: “Bize güvenin”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Mbwana Samatta transferine dair açıklamalarda bulundu. Aston Villa’dan ayrılma sürecinden bahseden Samatta, Aston Villa’nın kendisine “gidebilirsin,” dediğini aktardı.

“Örnek Aldığım Drogba”

Fenerbahçe’nin yeni golcü transferi Mbwana Samatta transferine dair önemli açıklamalar yaptı. Samatta, bir dönem Galatasaray’da da forma giymiş olan Didier Drogba’yı kendisine örnek aldığını açıklayarak: “İdolümün Drobga olduğunu söyleyebilirim. Oyun stilini çok beğeniyorum ve izlemeyi çok seviyorum,” dedi. Kendi ülkesi olan Tanzanya’da en önemli figürlerden birisi olarak görülen Samatta, konuyla ilgili olarak “sanırım futbolda başarılı olmuş ilk Tanzanyalı olduğumu söyleyebilirim. Doğu Afrika’dan çıkarak bu kadar başarılı olan ilk sporcu olduğumu söyleyebilirim. Nijerya ya da Kamerun’a gittiğinizde pek çok başarılı isim görebilirsiniz. Belki de benim Doğu Afrika’dan gelmem, orasının tarihi, benim işimi çok daha zor bir hale getiriyor. Çünkü bizde örnek alacağım bir isim bulunmuyordu. Örneğin Nijerya’ya gitseniz Kanu’yu, Okocha’yı görebilirdiniz. Ama Tanzanya’da başarılı olarak kim bulunuyordu. Kamerun’da da Eto var. Benim için bu ülkeden çıkmak zordu. Belki ben Tanrı tarafından seçilmiş bir Tanzanyalım. Çünkü Tanzanya’dan Avrupa’ya gidebilmek ve o duvarları yıkabilmek gerçekten zordu,” dedi.

 

Aston Villa Transferini Anlattı

27 yaşında olan Samatta, Aston Villa’dan ayrılma sürecini de şu şekilde anlattı: “Olumsuzluğa inanmam. Orası da benim için Tanrı’nın bir planıydı. Sadece ben değil tüm takım kötü gidiyordu. Eğer takım küme düşseydi gerçekten çok üzülürdüm. Sezon sonunda bana takımı yenileyeceklerini ve gidebileceğimi söylediler. Elimden gelenin en iyisini yapmıştım ve takım da ligde kalmıştı. Orada oynanan oyunun hızı çok yüksek. Ligde son 10’da kalan takımlar, ilk 10’da yer alan takımlardan daha çok çaba göstermeleri gerekiyor. Çok iyi bir tecrübe olmuştu bana, benim için özel bir rüyaydı. İngiltere’den ayrılmak zordu açıkçası. Orada adımı tarihe yazdıracağımı düşünüyordum,” dedi.

Fenerbahçeli taraftara ise güven vererek, şampiyon olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Samatta yeni taraftarına “bize güvenin,” şeklinde konuştu.