Hatayspor'da koronavirüs paniği, virüse yakalanan futbolcu sayısı 17 oldu

Hatayspor'da koronavirüs paniği, virüse yakalanan futbolcu sayısı 17 oldu

Hatayspor’da koronavirüs paniği devam ediyor, en son yapılan açıklamaya göre virüs test sonucu pozitif çıkan futbolcu sayısı 17’ye yükseldi.

Vaka Sayısında Artış

Süper Lig’in çiçeği burnunda ekibi Hatayspor koronavirüs yüzünden zor günler geçiyor. Kulüp içinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle neredeyse tüm futbolcular virüs oldular. Daha önceden 6 futbolcuda virüs çıkmış ve son vakalar ile birlikte toplamda virüs olan oyuncu sayısı 17’ye ulaştı. Aynı zamanda takımın teknik direktörü olan Ömer Erdoğan ile birlikte bir kulüp çalışanının da koronavirüse yakalandığı açıklandı. Buna göre kulüp tarafından yapılan açıklama kapsamında kulüp içerisinde şu anda 19 koronavirüs hastası bulunuyor. Bu durumda takım Osman Çalgın Tesisleri’nde karantina altına alındı.

 

Erzurumspor Maçı İleri Tarihe Ertelendi

Hatayspor oyuncularının ve teknik heyetinin koronavirüs çıkması üzerine ise hafta sonu oynanacak Erzurumspor maçının ne olacağı da merak ediliyordu. Bunun üzerine Erzurumspor kulübünden açıklama yapıldı. 18 Ekim Pazar günü saat 13,30’da oynanacak olan maçın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilerideki bir tarihe ertelendiği açıklandı. TFF tarafından yapılan açıklama kapsamında şu ifadelere yer verildi: “Atakaş Hatayspor ile Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında 18 Ekim Pazar günü saat 13,30’da Antakya Atatürk Stadı’nda oynanacak Süper Lig 5’inci hafta karşılaşması Atakaş Hatayspor’un A Takım Listesinde bulunan 19 oyuncunun PCR testi negatif olan oyuncu sayısı olan 14’ün üstüne çıktığı için koronavirüs salgını yüzünden karşılaşma ileri bir tarihe ertelendi,” denildi.

Aynı zamanda Hatayspor’dan açıklama yapıldı, yapılan açıklamada; “toplamda 17 oyuncumuzda, teknik direktörümüz Ömer Erdoğan ve bir kulüp çalışanımızda koronavirüs testi sonucunda pozitif sonuç alınmıştır,” denildi.