Joachim Löw'den Türkiye yorumu

Joachim Löw'den Türkiye yorumu

Almanya Milli Takımı teknik direktörü Joachim Löw, Türkiye ve Almanya’nın karşılaştığı 3-3 beraberlikle sonlanan hazırlık maçını değerlendirdi.

Joachim Türkiye Milli Takımını Beğendi

Joachim hazırlık karşılaşması sonrası yaptığı konuşmada Türkiye'yi beğendiğini açıkladı, Türkiye'nin kendini geliştiren bir takım olduğunu söyleyen Joachim fikirlerini şu sözlerle açıkladı.

"Türkiye'yi genel olarak iyi buldum. Türkiye 2-3 senede kendini çok geliştirdi, çok iyi bir milli takım olmuş. Bire birde etkili, teknik oyunculara sahipler, çok iyi buldum. Çok keyifli bir maçtı, 6 gol izledik. Bizim açımızdan hayal kırıklığı oldu. Hep öne geçip, son saniyelerde gol yiyip berabere bitirmek bizim için üzücüydü."

Maç sonrası basına konuşan Alman teknik adam, takımının maçın başında iyi başlayamadığını ama dakika ilerledikçe güzel hücumlar geliştiğini belirti.

"İki takımda cesurca ileri doğru oynadı ve fırsatlar yakaladı."

Löw maç sonunda Alman Milli Takımının ilerisi için ders çıkaracağı bir maç olduğunu söyledi. Basının, Alman Milli Takımının son zamanlarda galibiyete ulaşamaması ve maçların son dakikalarında goller yediğini hatırlatması üzerine, Teknik Direktör takımına bu konuda kızgın olduğunu ve hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

 

Yorgunluk Özür Olamaz

Takımının yorgun olmasının geçerli bir bahane olmayacağını belirten Joachim Löw aynı durumun Türkler için de geçerli olacağını, maçın son dakikalarında Türk Milli Takımının da yorgun olduğunun anlaşıldığını kaydetti. “ Yorgunluk bir özür değil başka noktalar var.” Diyerek maçın sonuçlarını yorgunluğa bağlamanın doğru olmayacağını söyledi.

Alman Teknik adam karşılaşmanın sonuçlarını değerlendirirken, ekibinin mağlup ayrılmasının sebebini, Alman Takımın oyun içinde yer yer kontrolü kaybetmesine ve yakalanan fırsatların iyi değerlendirilip gole çevrilememesine bağladı. Kolayca top kaybedilmesi gibi faktörler sebebiyle galibiyetten uzaklaştıklarını kaydeden teknik direktör, ilerisi için bütün bu sebepleri gözden geçireceklerini belirterek sözlerini bitirdi.