Juventus akademi Türkiye'de top başı yapıyor

Juventus akademi Türkiye'de top başı yapıyor

İtalya’nın ve dünya futbolunun önemli kulüplerinin başında gelen Juventus kulübüne bağlı bulunan akademisi Türkiye’de top başı yapıyor.

Yıldız Oyuncuların Yetişmesi Bekleniyor
İtalyan devi olan ve bu zamana kadar pek çok yıldız oyuncuyu futbola kazandıran ya da yıldız oyunculara forma veren Juventus Futbol Kulübü’nün Türkiye’deki ilk ve tek resmi akademisi 19 Eylül’de göreve başlıyor. Dünya genelinde 50’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olan altyapı akademisi bundan böyle Türkiye’de de hizmet verecek. Futbol alanında dünyanın en yaygın alt yapı akademilerinden birisi olarak kabul edilen Juventus Akademi, 19 Eylül’de antrenmanlara başlayarak erkek ve kız çocuklarının futbol ile tanışmasına ya da yıldız bir oyuncu olma yolunda ilerlemelerini sağlayacak.

 

Merkezi Torino’da bulunan Juventus Akademi’nin başında ise deneyimli teknik direktör Raf Arfaqat bulunuyor. İtalya’dan İngiltere’ye kadar önemli alt yapı görevlerinde bulunan İngiliz antrenör çalışmalara 19 Eylül’de başlayacak ve futbolculara tüm deneyimlerini aktaracak. Futbolcu adaylarına teknik ve taktik bilgiler başta olacak şekilde futbola dair her türlü eğitim verilecek. Eğitim programında ayrıca ilerideki yıldız oyuncuların çok işlerine yarayacak İngilizce eğitimi de verilecek. Bunun yanında sağlıklarını muhafaza etmeleri için beslenme programları da yine futbolculara uygulanacak.

 

Juventus Akademi Dünya Kupasına Türkiye de Katılabilecek
Her yıl Juventus Kulübü tarafından Torino’da Akademiler Dünya Kupası organizasyonu yapılıyor. Artık akademi Türkiye’de de hizmet verdiği için gelecek yılki turnuvada Türkiye de yer alacak. Dünyadaki tüm Juventus Akademilerinde görev alan futbolcuların yer aldığı turnuva büyük bir rekabet taşıdığı gibi aynı zamanda futbolcuları dünyanın da tanımasına neden olarak kariyerleri üzerinde de etki ediyor.