Kenan Karaman kariyerine Türkiye'de devam etmek istiyor

Kenan Karaman kariyerine Türkiye'de devam etmek istiyor

Türkiye A Milli Takımı’nın yıldız oyuncusu Kenan Karaman’dan kariyeri ile ilgili olarak önemli açıklamalar gündeme geldi. Halihazırda Fortuna Düsseldorf’ta forma giyen oyuncu, kariyerine Türkiye’de devam etmek isteyebileceğini belirtti.

“Salgın Futbolu Etkiledi”

Kariyeri ve futbol gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan golcü oyuncu Kenan Karaman, son zamanlarda Türkiye milli takımının performansına değinmeyi ihmal etmedi. Diğer milli takımlar gibi Türkiye’nin de henüz hazır olmadığını ifade eden Karaman, “sanırım salgın nedeniyle dünyada hiçbir takım şu anda tam olarak hazır bulunmuyor. Salgın yüzünden geçen sezona dair henüz biten maçlar bulunuyor. Tüm takımlar salgın yüzünden alışık olunmadığı kadar kısa bir süre içerisinde yeni sezona hazırlandılar. Bu süreçte de milli takım maçlarını oynamak kolay değil. Almanya iki maçını kazanamadı. Bu yüzden kendi milli takımımızı değerlendirirken mutlaka salgın sürecini göz önünde tutmak gerekiyor. Neden olumlu taraftan bakmıyoruz? İyi bir Avrupa Şampiyonası elemeleri oynamış takımıza, rekor düzeyde puan toplamış olan takımıza, yeni oyuncular katıldı. Şimdiye değin iki maç oynadık ve iki maçta da çok farklı kadrolar vardı sahada. Böylesi bir çeşitliliğe sahip kaç takım var? Bu açıdan bakmak yararlı olur,” şeklinde milli takımı değerlendirdi.

Süper Lig’den Teklif Aldı

Almanya’da oynadığı takımın küme düşmesinden sonra Türkiye’deki takımlardan teklifler aldığını belirten Karaman konuyla ilgili “kariyerim boyunca Türkiye’den zaten teklifler geliyordu. Bu ilgiden ötürü çok memnunum ve Türk futboluyla ilgili olarak olumlu düşüncelere sahibim. Bu yüzden kariyerime Türkiye’de devam etmek fikri bende ağır basıyor. Kulüp fikri vermek doğru olmaz ama dediğim gibi ilgilenen kulüpler bulunuyor. Bu karar benim elimde olsa bu sezon hemen yeni bir adım atabilirim ama kulübümün beklentileri var ve onların karşılanması gerekiyor,” şeklinde konuştu.