Maç sonrası açıklama yapan Şenol Güneş'e göre ilk maçın bedeli ödeniyor

Maç sonrası açıklama yapan Şenol Güneş'e göre ilk maçın bedeli ödeniyor

UEFA Uluslar Ligi’nde oynadığı dört maçta da galibiyet alamayan Türkiye milli takımı teknik direktörü Şenol Güneş’ten dün oynanan Sırbistan maçı öncesinde açıklamalar geldi. Güneş “Çok fazla seyahat yaptık, yorgunduk. Biz ilk maçın bedelini ağır ödüyoruz,” dedi.

Sırbistan ile Berabere Kalındı

Uluslar Ligi’nde dün oynanan Sırbistan – Türkiye maçı 2 – 2 eşitlik ile son buldu. Buna göre Türkiye milli takımı, dördüncü maçından da galibiyet alamadan ayrıldı. Maç sonrasında açıklamalarda bulunan teknik direktör Şenol Güneş ise takımın yorgun olduğunu belirtti. Güneş “oyuna aslında iyi başladık,” şeklinde konuşmasına başlarken “golden öncesinde birkaç dakika geriye çekilmek zorunda kaldık. Geri çekilince de rakibe fazla şans verdik. Onlar ise golü bulunca dağıldık, çözüldük. Hakemin de vermiş olduğu çekişmeler sonucunda oyunu bıraktık. Penaltı sonrasında ise 2 – 0 geriye düştük. Hem kazanıp hem de kaybedebilirdik. Pas yüzdeleri ve top kayıpları iyi değil ama goller ve reaksiyon iyi, çok fazla seyahat yaptık, yorgunduk. Sırbistan ideal kadrosunu maçta oynattı. Biz ilk maçın bedelini ağır ödüyoruz,” dedi.

“Sonuna Kadar Gideceğiz”

Şenol Güneş açıklamalarına şöyle devam etti; “Grupta geçen dört maçı kazanabilirdik. Son iki maçı kazanarak turnuvayı kapatmak istiyoruz. Kazanmış olsaydık çok daha iddialı bir konuma gelebilirdik. Ancak sonuna kadar yine de gideceğiz.”

Güneş aynı zamanda milli takım kadrosu hakkında da konuştu: “Stoper sıkıntımız normalde yok ama bugün için var. Merih 3 maç üst üste oynadı ve gerçekten de iyi oynadı, daha da iyi oynayacağını düşünüyorum. Ozan cezalı, Kenan sakat ve Çağlar da sakatlandı. 1 hafta içinde bu gelişmeler pek beklenen bir durum değildi. Son 2 gün içinde alacağımız stoperin de eldekilerin yanında daha fazla katkı yapacağını düşünmedim,” dedi.