Şenol Güneş: En hazır takım Galatasaray

Şenol Güneş: En hazır takım Galatasaray

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş tarafından spor gündemine dair açıklamalar geldi. Yaptığı açıklamalarda usta teknik adam, halihazırda ligde en hazır takımın Galatasaray göründüğünü belirtti. Ayrıca Güneş, Avrupa’da forma giyen Türk oyuncular hakkında da konuştu.

“En Hazır Takım Galatasaray Görünüyor”
Usta ismin basın mensuplarına yönelik açıklamalar oldukça dikkat çekti. Şenol Güneş gündeme dair pek çok konuyu değerlendirdi. Güneş’e göre ligin en hazır görünen takımı Galatasaray oldu. Konuyla ilgili Güneş şöyle konuştu; “şu ana kadar en hazır takım Galatasaray olarak görünüyor. Galatasaray oldukça dinamik. Başakşehir – Galatasaray maçı fena değildi ama seyircinin ne kadar önemli bir faktör olduğunu da gördük. Bir iki maçın dışında temposu yüksek, keyifli bir maç izlemedim,” dedi.

 

Güneş, bunun yanında oyuncuların formları hakkında da açıklamalar yaptı. “Ligler geç başlaması yüzünden hangi oyuncunun ne kadar formda olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Oyuncuların çoğu tatilden geldi. İdman, maç ya da transfer yapılmadı. Cengiz’i ben biliyorum ancak takımında idman yapma şansı da olmadı. Bu durumun hâlâ sürdüğü oyuncalar da var. Dört beş oyuncunun transferi henüz gerçekleşmedi. Olabilecek transferler de bulunuyor. Bu söz konusu oyuncuların bazıları idman yapmaktaydı, bir kısmı ise gideceğini bildiği için idmanlara katılım göstermediler. Genç oyuncuları takımlarında idman yapıp çalıştıkları için oynattım ama beni yanıltan kısım bu oldu,” dedi.

 

Avrupa’daki Türk Oyuncuları Değerlendirdi
Öte yandan Güneş, Avrupa’daki Türk oyuncuları da değerlendirdi. Güneş şu şekilde konuştu; “Bizler Avrupa’da, dünyada değer gören bir ülkeyiz. Bu yüzden Avrupa Şampiyonası’nda bir şeyler yapmamız gerekli. Milli takım benim değil, herkesin. Eleştirileri her türlü kabul ediyorum ama hakareti kabul edemiyorum. Biz değer görüyorsak, saygı görüyorsak sonuçta ülkemiz için bunları yapıyoruz.”