Şenol Güneş: Eylül ayına göre daha iyi durumdayız

Şenol Güneş: Eylül ayına göre daha iyi durumdayız

A Milli Takımın Almanya ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde teknik direktör Şenol Güneş ve milli takım oyuncusu Kaan Ayhan basın toplantısında konuştu.

Korona Virüs Sürecinde Sahada Olmak Zor

Almanya Türkiye maçı öncesinde basın toplantısında konuşan Şenol Güneş pandemi sürecinden dolayı eylül ayının zor geçtiğini ancak takımın şuan daha iyi durumda olduğunu söyledi. Şenol Güneş olağanüstü bir süreçten geçildiğini, her şeyin zor olduğu gibi böyle bir süreçte futbol oynamanın da zor olduğunu belirtti. Sahalarda olmanın zor olduğunu söyleyen teknik direktör diğer taraftan bir arada olmanın da mutluluk verici olduğunu sözlerine ekledi. Şenol Güneş eylül ayında liglerin ve antremanların ertelenmesinden kaynaklı sorunlar yaşandığını belirtirken, şimdi geçen aya göre daha iyi durumda olduklarının da altını çizdi.

Şenol Güneş Rusya ve Sırbistan maçları öncesinde Almanya ile oynanacak özel maç hakkında da konuştu. Almanya'nın futbola dair ürettiklerine ve disiplinine bakmak gerektiğini söyleyen Şenol Güneş Türkiye'nin Almanya'dan etkilenen bir ülke olduğunu belirtti. Almanya gibi Türkiye'de de futbolun okul gibi işlediğini, üretmenin ve yetiştirmenin önemli olduğunu sözlerine ekleyen Şenol Güneş Almanya ile yapılacak maçın fair-play çerçevesinde geçmesini istediğini belirtti.

 

Milli Takım Futbolcularında Değişiklikler Olacak

Almanya ile yapılacak maç öncesinde milli takımda bazı değişikliklerin yapılacağını belirten Şenol Güneş, bazı oyuncuların sezona çok hazır olduklarını ancak bazılarının yorgun olduklarını belirtti. Oyuncuların durumlarına göre milli takımda değişikliğe gidileceğni açıklayan Şenol Güneş, sonucu hep beraber göreceğiz diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kaan Ayhan Milli Takımın Atmosferini Anlattı

Şenol Güneş ile beraber basın toplantısında konuşan Kaan Ayhan Almanya ile dostluk maçı yapacaklarını ve kaliteli bir kadroyla karşılaşacaklarını söyledi. Takımdaki atmosferle ilgili sorulara ise takımın iyi olduğunu hatalarını öğrendiklerini açıklayan Kaan Ayhan Almanya maçının iyi geçmesini umduğunu da söyledi.