Sergen Yalçın'ın test sonucu negatif çıktı

Sergen Yalçın'ın test sonucu negatif çıktı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü futbol teknik direktörü olan Sergen Yalçın’ın koronavirüs testinin negatif çıktığı açıklandı. Yakın zamanda test sonucu pozitif çıkan Yalçın’ın bu sayede virüsü atlattığı anlaşıldı. Yalçın’ın yakın zamanda görevine dönmesi bekleniyor.

Kulübünden Açıklama Geldi
Geçtiğimiz günlerde test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından koronavirüse yakalandığı anlaşılan Yalçın’ın yeni yapılan testlere göre durumunun negatife döndüğü anlaşıldı. Siyah beyazlı kulüp ise yaptığı açıklamada teknik direktörleri Yalçın hakkında bilgilendirmede bulundu. Kulübün yaptığı açıklama şu şekilde: “Futbol takımımıza Trabzonspor müsabakası öncesi uygulanan rutin tarama testlerinde pozitif PCR sonucuna rastlanan teknik direktörümüz Sergen Yalçın ile ilgili yapılan protokoller kapsamında gerçekleştirilen PCR ve klinik tarama testlerinde negatif sonuca ulaşılmıştır.”

 

Ne Olmuştu?
Geçtiğimiz haftalarda teknik direktör Sergen Yalçın’ın koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı. Beşiktaş Sağlık Kurulu Koordinatörü Dr. Tekin Kerem Ülkü tarafından yapılan açıklamada; “futbol takımımızın Süper Lig’in ilk haftasında Trabzonspor ile oynayacağı müsabaka öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbola dönüş protokolü kapsamında yapılmış covid-19 tarama testlerinde teknik direktörümüz Sergen Yalçın’ın test sonucu pozitif çıkmıştır,” açıklaması yapılmıştır. Ayrıca Ülkü açıklamalarına; “Yalçın’a yapılan klinik değerlendirmelerde herhangi bir bulguya rastlanmamış ama yine de gerekli olan izolasyon ve takip süreçlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen protokoller uygulanmaya başlanmıştır,” denilmişti.

 

Öte yandan Yalçın’ın test sonuçlarının pozitif çıkmasından sonra rakip takımlardan da geçmiş olsun mesajları yayınlanmıştı. Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor başta olmak üzere Beşiktaş’ın ezeli rakiplerinin yanında pek çok kulüp sosyal medya üzerinden açıklama yaparak Yalçın’a geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Yalçın’ın test sonuçları kapsamında Trabzonspor ve Antalyaspor maçlarında takımının başında olamamıştı. Şimdiki sonuçlara göre durumu negatif olan Yalçın’ın yakın zamanda takımının başına geçmesi ve tekrar maçlarda görev alması bekleniyor.