Sergen Yalçın'ın test sonucu pozitif çıktı

Sergen Yalçın'ın test sonucu pozitif çıktı

Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmış olduğu açıklandı.

Test Sonucu Pozitif Çıktı

Beşiktaş teknik direktörü olan Sergen Yalçın’ın koronavirüse yakalandığı açıklandı. Beşiktaş Sağlık Kurulu Koordinatörü Dr. Tekin Kerem Ülkü tarafından yapılan açıklamada; “futbol takımımızın Süper Lig’i ilk haftasında Trabzonspor ile oynayacağı maç öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Futbola Dönüş Protokolü kapsamında yapılan covir-19 tarama testlerinde teknik direktörümüz Sergen Yalçın’ın test sonucu pozitif çıkmıştır,” denildi.

Açıklamalarına Ülkü şöyle devam etti; “Yalçın’a yapılmış olan klinik değerlendirmelerde herhangi bir bulguya rastlanılmamakla birlikte gerekli izolasyon ve takip süreçlerinde Sağlık Bakanlığı protokolleri kapsamında işlem yapılmaya başlanmıştır.”

Rakiplerden Geçmiş Olsun Mesajı

Kararın açıklanmasının ardından Beşiktaş’ın ezeli rakiplerinden olan Fenerbahçe tarafından geçmiş olsun mesajı yayınlandı. Kulübün sosyal medya hesabından yayınlanan mesajda “Covid19 testinin pozitif olduğu tespit edilen Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz,” denildi. Süper Lig’in diğer pek çok takımı da Yalçın’ın durumu ile ilgili geçmiş olsun mesajları yayınladı.

5 Ekim 1972’de İstanbul’da doğan Yalçın, 10 yaşında Beşiktaş altyapısına girmiştir. 15 yıl boyunca Beşiktaş A takımına kadar yükselen Yalçın, özellikle gençlik dönemlerinde siyah beyazlı kulüp için önemli başarılar elde etmiştir. 1993 Akdeniz Oyunları’nda U21 milli takım kadrosuna da giren Yalçın, bu tarihten sonra milli Beşiktaş’ta kendisine yönetim kurulu başkanlığı, divan kurulu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği gibi görevler de bulmuş ve taraftara yapılan anketler sonucunda Beşiktaş’ın en unutulmaz futbolcuları arasında kendisine özel bir yer bulabilmiştir.