Sosa bir an önce sahalara dönmek istiyor

Sosa bir an önce sahalara dönmek istiyor

Fenerbahçe’nin yeni transferi yıldız oyuncu Jose Sosa, Fenerbahçe’de çok mutlu olduğunu ve hemen sahalara dönmek istediğini söyleyerek heyecanını basın mensupları ile paylaştı. Sosa’nın heyecanı basım mensuplarının da ilgisini çekti.

Basım Mensuplarının Sorularını Yanıtladı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Jose Sosa, dün Samandıra Can Bartu tesislerinde basın mensuplarının karşısına çıkarak onların sorularını yanıtladı. Sosa salgın yüzünden “sağlık konusunda sıkıntılıydım ama şu an gerçekten burada olduğum için büyük mutluluk duyuyorum,” sözleri ile konuşmasına başladı. Sosa’nın ayrıca sahalara dönme konusundaki istekliliği de dikkatlerden kaçmadı. Bu konuyla ilgili olarak “bir an önce sahalara dönmek için çok büyük istek duyuyorum. Elbette Türkiye’ye birçok kez gelip gittim ve her sefer de farklı bir şekilde oldu. Ama burada olmam güzel çünkü beni çok istediler. Bugüne değin Türkiye’de hangi takımda olduysam herkes bana çok iyi şekilde davrandı. Bu sefer de buradayım ve burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum,” şeklinde durumu ifade etti.

Ayrıca takıma geç katılmasına dair sorulara değinen Sosa “bu yüzden, takımla antrenmanlara katılamadım. Hoca ve takım sert ve iyi çalışıyorlar. Bu süre zarfında, geri döndüğümde vücudumu daha iyi tanıdığımı ve keşfettiğimi söyleyebilirim. Bu süreci iyi geçirmeye çalıştım. Sabırlı ve akıllıca davranmak gerekli. Kaldı ki lig de uzun, akıllıca çalışmalıyım,” diye konuştu.

“Hedef Her Zaman Yüksek”

Sosa açıklamalarına iyi bir kariyer isteği ile devam etti; “bunun için de öncelikle başarılar soyunma odasından geliyor. Herkes takım içinde birbirine güven duyabilmeli. Lig sonunda ne olacağını tahmin etmek henüz için çok zor ama iyi bir sezona odaklanmak gerekiyor. Tabii ki ben bireysel olarak kendimi en iyi şekilde motive edeceğim ve takım halinde de birbirimize güven duyarak bu yüksek hedeflere ulaşabiliriz.”