TFF Başkanı Özdemir; Sağlık İçin Bu Kararı Aldık

TFF Başkanı Özdemir; Sağlık İçin Bu Kararı Aldık

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir tarafından, salgın gerekçesiyle sezonun ilk yarısında maçların seyircisiz oynanmasına yönelik açıklama geldi.

Maçlar Seyircisiz Oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada sezonun ilk yarısındaki maçların seyircisiz olacak şekilde oynanmasına karar verildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir de A Milli Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi müsabakasını izlemek için geldiği Sivas’ta konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Özdemir açıklamasında; “Son yapılan yönetim kurulu toplantısında Sağlık Bakanlığına danışarak maçların Ekim ayında başlaması ve yüzde 30 kapasiteli olacak şekilde stadyum kapasitelerini kullanarak ve varsa locaları da kullanmak için karara varmıştı. Fakat herkesin bildiği gibi son zamanlarda koronavirüsteki artış nedeniyle herkes endişelendi. Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda alınan karar duyuruldu. Bizlerin de bundan farklı şekilde düşünmemiz olanaklı değil. Çünkü bizim için en önemli şey insan ve sporcu sağlığıdır. Eğer insan ve sporcu sağlığına en ufak bir tehlike oluşacaksa, bizim bunu riske atmamız mümkün değil,” şeklinde konuştu.

“Sporcu ve Halkın Sağlığı Önemli”

Liglerin 11 Eylül’de başlayacağını anımsatarak konuşmasına devam eden Özdemir; “11 Eylül’de başlayacak olan Süper Lig ve diğer tüm maçların birinci sezon yarısına kadar seyircisiz oynanmasına yönelik karar aldık. Bu, bugün aldığımız bir karadır, yarın düzelme olursa, salgının artış hızını önlersek, eski günlere dönersek tabii ki de maçları seyircili oynamak için karar alırız. İnanıyoruz ki futbol taraftarlarla, seyircilerle çok güzel ve futbolcular dahil herkes bunu istiyor. Takımların da kazanç yönünden hem de futbolcuların motive olması açısından herkes seyircili oynamak istiyor. Ama sporcu ve milletimizin sağlığı bizim için çok önemlidir,” dedi.