AnTuTu verilerine göre en iyi orta seviye telefonlar

AnTuTu verilerine göre en iyi orta seviye telefonlar

Android altyapıya sahip olan cihazlar için popüler test uygulaması olan AnTuTu’ya göre Ağustos ayının en iyi orta seviye cep telefonları açıklandı. Hem fiyat hem de performans açısından öne çıkan modeller, kullanıcılara en iyi deneyimi sunuyorlar.

AnTuTu Verileri Açıklandı

Android altyapıya sahip olan cep telefonları için popüler hız testi uygulaması olan AnTuTu’ya göre Ağustos aynının en iyi orta segmente sahip olan cep telefonları açıklandı. Farklı bileşenleri temel alarak, telefonların hız ve genel performanslarını ölçen uygulama, kullanıcılara fiyat ve performans açısından en iyi modelleri öneriyor.

Özellikle son dönemlerde üst segment modellerin çok yüksek fiyata satılması nedeniyle kullanıcılar orta segmentte yer alan modellere yöneliyorlar. Günümüzde çıkarılan orta segmente ait modeller ise performans açısından hiç geride kalmıyorlar. Gerek hızları, gerek performansları ve diğer teknik verileri ile birlikte kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamasına olanak tanıyorlar.

Ağustos Ayı En İyi Orta Segment Telefonlar

AnTuTu verilerine göre Ağustos ayı en iyi orta segment telefonları listesinin başında Redmi 10X 5G yer alıyor. Toplamda 396 bin 887 puan alarak listenin başına oturan model gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. 6,57 inç FHD+ çözünürlüğe sahip bulunan model, 60 Hz ekran yenileme hızı sayesinde de kullanıcılara gerçekçi bir görüntü deneyimi yaşatıyor. Ayrıca HDR 10+ destekli olması sayesinde de çok yüksek çözünürlükte görüntü kaydı yapabiliyor. 8 çekirdekli yonga seti ise tüm işlemleri en hızlı ve kısa sürelerde yapılmasını sağlıyor. 256 GB’a kadar depolama sunması ise kullanıcıların tüm depolama ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor. Arka kamerasının 48 MP olması ise çok yüksek çözünürlüğe sahip görüntülerin kaydedilmesini sağlıyor. Listede bu modeli Redmi 10x Pro 5G, Honor 30, Huawei Nova 7, Honor X10 takip ediyor.