Bir anne Switch'in kronik sorunu nedeniyle Nintendo'ya 5 milyon dolarlık dava açtı

Bir anne Switch'in kronik sorunu nedeniyle Nintendo'ya 5 milyon dolarlık dava açtı

ABD'de oğluna Nintendo Switch oyun konsolu alan anne, konsolun kronik sorunu ile Nintendo'ya dava açtı. Oyun konsolunun üreticilerini sorunları çözmemekle suçlayan anne 5 milyon dolar tazminat istiyor.

Nintendo Switch'in Kronik Sorunu Nedir?

Dünya üzerinde pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılan oyun konsolu Nintendo Switch'in kronik bir sorunu var. Oyun konsolu kullanıcılarına birçok avantaj yaratasa da bu kronik sorun yüzünden bir süre sonra kullanılamaz hale geliyor.

Nintendo Switch oyun konsolunun kronik sorunu Joy-Con ismi verilen kumandasındaki analog tuşlardan kaynaklanıyor. Kumandanın üzerindeki tuşlar çok kısa bir süre kullanmakla yıpranmaya başlıyor. Kısa zamanda yıpranan tuşlar yüzünden oyun konsolu bir süre sonra kullanılamaz hale geliyor.

Nintendo Switch'in Kronik Sorunu Anneyi Davaya Götürdü

ABD'de Luz Sanchez isimli kadın 8 yaşındaki oğlu için Nintendo Switch oyun konsolundan alıyor. Çocuk 1 yıl kullandıktan sonra Joy-Con isimli kumanda kullanılamaz hale geliyor. Konsol için yeni bir kumanda alan anne onun da 7 ay içinde kullanılamaz hale gelmesi üzerine Nintendo'ya dava açmaya karar veriyor.

Oğlunun oyun konsolunu kullanamamasına dayanamayan anne, kumanda ile ilgili tüm delillerini toplayarak en az 5 milyon dolarlık bir tazminat davası açıyor. Anne Luz Sanchez'in avukatları ise davanın asıl amacının Nintendo şirketine gizlemeye çalıştığı sorunları göstermek olduğunu söylüyor.

Nintendo Başkanı Açıklama Yaptı Mı?

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa bu dava ile ilgili açıklama yapmadı. Ancak Joy-Con kumandaları ile ilgili açılan ilk dava bu değil. Nintendo başkanı önceki davaların açıldığı dönemde konu ile ilgili özür dileyip ürünlerinin iyileştirmeye çalışacaklarını belirtmişti.