Clubhouse sohbet nasıl başlatılır? Clubhouse giriş

Clubhouse sohbet nasıl başlatılır? Clubhouse giriş

Son aylarda popüler olan sosyal ağ uygulamalarından olan Clubhouse ünlülerin de gözdesi haline gelerek dikkat çekmeye başladı.

Clubhouse iş adamlarından ünlülere, öğrencilerde influencerlara kadar birçok kitleyi kendine çekmeye başladı. Twitter’da bile TT olan bu uygulama şimdiden birçok sosyal ağ uygulamasının pabucunu dama attı. Elon Musk’un bile kullandığı ve ses temelli bir sosyal medya uygulaması olan bu uygulama hakkında meraklılarına bilgi topladık.

Clubhouse Nedir?

Sadece sesli haber olarak paylaşım yapılmasını sağlayan bu uygulama, birçok sosyal ağın aksine sohbet üzerine kullanılıyor. Sadece iPhone kullanıcılarının giriş yapabildiği bu kulübe herkes alınmıyor. Yeni gelişen ve dikkat çeken bu uygulamalarla şimdilik IOS cihazınızı kullanabilirsiniz.

Clubhouse giriş  yapmak için birçok ünlü isim şimdiden platformda yerini aldı. Böylece sosyal medyaya yeni bir yön vermeye hazırlanan uygulama dikkatleri üzerine çekti. Profil fotoğrafınızın da bulunacağı bu uygulama küçük bir bilgilendirme yazısıyla dikkat çekiyor. Sohbet koridoru adı verilen uygulamanın oda başlat kısmından sohbetinizi başlatabilirsiniz.

Sohbet odalarında ilginizi çeken konularda sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Eskiden olduğu gibi mirc mantığının daha gelişmiş bir modeli olan bu uygulama sayesinde el kaldırma ve izin alma gibi aksiyonları da kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Moderatör onay verirse odaya girebiliyorsunuz. Ama isterseniz kendi odanızı kurarak, kendi odanızın moderatörü de olabiliyorsunuz.

Bu şekilde arkadaşlarınıza davetiye göndererek sohbet odanıza dahil edebiliyorsunuz. Yeni neslin gözdesi olan bu uygulama sayesinde birçok kişi gibi siz de sosyal medyanın ilgi çekici yanlarını keşfedebilirsiniz.

Clubhouse Nasıl İndiriliyor?

Apple Store’a girerek Clubhouse uygulamasını arayın. Uygulama açıldıktan sonra kullanıcı adını belirleyerek cep telefonu numaranızla kayıt olabilirsiniz. Davetiye ile kayıt yapılan bu uygulamalarla hızlı giriş yapabilirsiniz. Ancak cep telefonuyla kaydolduysanız daha uzun süre beklemeniz gerekebilir.

Clubhouse IOS cihazınızda da direkt olarak kaydolarak girebileceğiniz bir uygulama değil. Bu yüzden davetiye ya da telefon numarasıyla giriş yapmayı denemeli ve beklemelisiniz. Şimdiden karaborsayla davetiyesi verilmeye başlanan bu uygulama özellikle Twitter üzerinden popüler hale geldi. Birçok kişinin merak ettiği bu uygulamaların benzerlerini Twitter da ortaya çıkarmaya başladı.