En hızlı Android telefon hangisi? En hızlı Android telefonların listesi

En hızlı Android telefon hangisi? En hızlı Android telefonların listesi

AnTuTu Ekim 2020 listesi kapsamında en hızlı Android telefonlar belli oldu. Listede yer alan telefonların çoğu gücünü Qualcomm Snapdragon 865‘den alırken sekiz çekirdekli yapısı yüksek hızlarda telefon kullanım deneyimi sağlıyor.

Huawei Mate 40 Pro

Hızlı Android telefonlar listesi başında Huawei Mate 40 Pro yer alıyor. Geçen günlerde tanıtımı yapılan bu model, en yüksek puan ile zirveye yerleşmiş durumda. 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilmiş olan ve 3.31 GHz hız sunan sekiz çekirdekli işlemciye sahip olan model, tüm işlemlerde yüksek hızlar sağlıyor. Aynı zamanda 512 GB’a kadar depolama seçenekleri de sunuluyor.

Vivo iQOO 5 Pro

Listenin ikinci sırasında ise Android telefonlar arasında yeni bir model alıyor. Vivo iQOO 5 Pro geçen aylarda tanıtımı yapılmıştı ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekmişti. AMOLED ekrana sahip olan modelde 8 GB ve 12 GB bellek seçenekleri bulunuyor. 120w hızlı şarj desteğine de sahip olan model, Andorid 10 sistemi kullanılıyor.

Vivo IQOO 5

Hızlı Android telefonlar arasında Vivo IQOO 5 de yer alıyor. 1080 x 2376 çözünürlüğe sahip ekranı ile model gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Aynı zamanda 50 megapiksel arka kamerası da fotoğraf ve video çekimlerinde eşsiz bir deneyim sunuyor. Ön kısmında ise 13 megapiksel kamera bulunuyor.

Redmi K30S Ultra

Büyük ekranı ile dikkat çeken Redmi K30S Ultra, hem hız hem de fotoğraf çekimi açısından profesyonel bir kullanım sağlıyor. Qualcomm Snapdragon 865 işlemciye sahip olan modelde 8 GB RAM bulunuyor ve böylece tüm işlemlere hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor. Aynı zamanda model 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sayesinde de depolama alanında kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra

Geçen aylarda tanıtılan ve hemen hızlı Android telefonlar arasında kendisine yer bulmuş olan Xiaomi Mi 10 Ultra, 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunan bir ekrana sahip bulunuyor. Bunun yanında ekranı 120hz yenileme hızına sahip. 16 GB RAM’e de sahip olan model böylece hızlı Android telefon isteyenlere hitap ediyor.