En iyi antivirüs yazılımları hangileri

En iyi antivirüs yazılımları hangileri

Antivirüs yazılımları bilgisayarınızı zararlı programlara ve saldırganlara karşı korumak için mutlaka kullanılması gereken programlardır. En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları sayesinde bilgisayarınızı ve bilgilerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Avira Free Antivirus

Ücretsiz antivirüs yazılımları arasında çok eski zamanlardan beri kullanılan ve sürekli olarak test programlarından yüksek puanlar almayı başaran Avira Free Antivirus kullanıcıların en çok tercih ettikleri antivirüs yazılımları arasında yer alıyor. Sisteme genel bir yük getirmeyen ve sistem performansını etkilemeyen yazılım, sadece bir ara yüz ile çalışıyor. Bu sayede bilgisayarınız korunuyorken aynı zamanda sistemde de herhangi bir yavaşlama olmuyor. Ayrıca program aylık 500 MB kullanmak üzere her kullanıcıya VPN hizmeti de sağlıyor. Ancak yazılım bazen ücretli sürüme geçilmesi için size hatırlatmalar da bulunuyor.

AVG Anti-Virus Free

Ücretsiz antivirüs programları arasında AVG Anti-Virus Free yine yüksek kullanıcı tercihine sahip bir program olarak öne çıkıyor. Ana ekranı ve kontrolü son derece kolay olan program, bilgisayara indirilmiş olan dosyaların temizlenmesini sağladığı gibi aynı zamanda kötü niyetli bağlantıların da engellenmesini içeriyor. Bu sayede ücretsiz olmasına karşılık son derece etkili bir performans gösterebiliyor. Programın ücretli sürümünde ise çok daha güçlü koruma özellikleri bulunuyor ancak ücretsiz sürümü pek çok bilgisayar kullanıcısı için yeterli özellikler taşıyor.

Kaspersky Free

Her ne kadar Kaspersky ücretli bir antivirüs programı olsa da Kaspersky Free adı altında kullanıcılara temel açıdan korumaları sunuyor. Bilgisayarlar için son derece temel bir güvenlik koruması sunan Kaspersky Free bu bakımdan özellikle daha kolay bulunacak ve ciddi zararlar verecek virüslere karşı bilgisayarınızı korumaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda program çok fazla ücretli sürümünün reklamını da yapmıyor.

Panda Free Anti-Virus

Sistemi yormayan antivirüs programları arasında özellikle ücretsiz olması sayesinde dikkat çeken Panda Free Anti-Virus, gerçek zamanlı bir koruma sunuyor. Basit kullanımı ile birlikte en iyi seçeneklerden birisi olan program, ücretli sürümünde VPN seçenekleri ve gerçek zamanlı aile koruması gibi özellikler taşıyor. Ancak kişisel kullanıcılar için temel işlemlerinde ücretsiz antivirüs seçenekleri arasında oldukça ihtiyacı karşılıyor.