Facebook pandemi güncellemesi yaptı, eş zamanlı video izlenecek

Facebook pandemi güncellemesi yaptı, eş zamanlı video izlenecek

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması olan Messenger’a önemli bir güncelleme geldi. Yapılan güncelleme ile birlikte artık Facebook Messenger üzerinden 50’ye yakın kullanıcı eş zamanlı video izleyebilecek.

Salgın Nedeniyle Güncelleme Geldi
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını neticesinde sosyal yaşamda da önemli kısıtlamalar meydana geldi. Ancak özellikle evde geçirilen sürelerin artması sebebiyle internet ve mobil uygulamalarda oldukça fazla artış yaşanıyor. Bu kapsamda sosyal medya devi Facebook da kullanıcıları kendisine çekecek yeni bir güncellemeyi yayınlandı.

 

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger için Watch Together isimli özelliği ile artık aynı anda görüntülü görüşme yaparken video da izleme imkânı da sağlandı. Başka bir deyişle kullanıcılar tanıdıkları ile görüntülü konuşma yaparken aynı zamanda da eş zamanlı olarak Facebook Watch’tan video izleyebilecekler. Yeni güncelleme ile gelen Watch Together özelliği Messenger içinde sekiz kişiye, Messenger Room kapsamında ise 50 kişiye kadar eş zamanlı video izleme imkânı sağlıyor. Facebook tarafından yapılan güncelleme tüm IOS ve Android sürümleri için geçerlilik özelliği taşıyor.

 

Facebook Messenger Nedir?
Facebook Messenger ücretsiz olarak sunulan popüler kısa mesaj, sesli, görüntülü arama ve grup sohbetleri sunan bir platformdur. IOS ve Android altyapıya sahip olan cihazlarda çalışmaktadır. Uygulama özellikleri arasında Messenger kullanmasa bile herhangi biri ile görüntülü grup sohbeti yapmak mümkündür ve süre sınırı olmadan 50 kişiyle sohbet edilebilmektedir. Aynı zamanda sınırsız canlı görüntülü sohbet imkânı da yakınlarınız ile daha rahat şekilde görüşme yapabilmenize olanak tanıyor. Bunların yanında Facebook arkadaşları ile her zaman mesajlaşma ve konuşma da mümkün oluyor. Facebook Messenger’ın kullanılması için ise kullanıcıların Facebook üyelikleri olması gerekiyor ve yine Facebook’a ait olan WhatsApp’tan uygulama bu yönüyle ayrılıyor.