Find My Mac ile çalınan veya kaybolan mac cihazınızı bulun

Find My Mac ile çalınan veya kaybolan mac cihazınızı bulun

Teknolojinin yardımı ile artık hayatımızda pek çok işi bir arada tamamlarız. Bilgisayarınızın kaybolması durumunda alacağınız birkaç önlem ile onu yeniden bulabilirsiniz.

Bu konuda en kaliteli modellerden birisi olan Mac model bilgisayarınızı iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Apple markasının bir ürünü olduğundan dolayı İphone kullanıcıları özellikle bu bilgisayar modeline talep göstermektedir. Mac bilgisayar da diğer bilgisayar modelleri gibi kayıp olabilir. Değerli bilgisayarınızın kaybolması durumunda alacağınız birkaç önlem ile onu yeniden bulabilirsiniz. Mac cihazınız için Find My Mac özelliğini etkinleştirmeniz tavsiye edilir

 

FIND MY MAC İLE BİLGİSAYARINIZA YENİDEN KAVUŞUN

Mac bilgisayarları bulabilmek için kayıp cihazınız için öncelikli olarak ilgili ayarlar alanına girmelisiniz. Ardından İcloud sekmesine tıklayın. Ardından açılan ekranda Find My Mac seçeneğine tıklayın. İşte işlemler bu kadar kısa sürer. Mac cihazınızı kaybetmeden önce bu önemli adımı yapmanızı tavsiye ederiz. Cihazınızı bu alana kayıt ettirdikten sonraki süreç hakkında aklınızda soru işareti kalmasın. Çünkü istediğiniz herhangi bir bilgisayar üzerinden linke tıklayarak cihazınız bulabilirsiniz. Tüm bu süreçlerde kesinlikle telefon ya da tablet gibi cihazlar üzerinden yapmanızı önermeyiz. Bazı özellikler genel olarak bilgisayar tarayıcılarında aktif olabilmektedir. Cihazı kaybettikten sonra cihazınızın belli özellikleri sayesinde kilitleme ya da sıfırlama gibi detaylı işlemleri tamamlayabilirsiniz.

 

FIND MY MAC İLE CİHAZ KİLİTLEME, SIFIRLAMA VE EK ÖZELLİKLER

Fınd My Mac özelliği sayesinde cihazınızı bulabilirsiniz. Herhangi bir cihaz üzerinden İcloud web sitesine ulaşın. Bu siteyi açtığınız zaman ekranda sizlerden Apple ürün kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Doğrulamanın başarı ile sonuçlanmasının ardından sıra Find My Mac seçeneğine tıklayın. Daha sonra sizlerin kayıt ettiği tüm Mac cihazlar görünür. Sadece Mac değil, Macbook, İphone Ve İpad cihazlarını da görebilirsiniz. Haritanın altındaki simgelere tıklayarak, mesaj gönderme yapabilirsiniz. Ya da ekran kilidi ayarlayabilirsiniz. Bir ses çalma seçeneğini seçtiğiniz zaman yüksek bir ses çalar. Ses seviyesi en aşağıda olsa bile yüksek ses çıkar.