Gmail hesabı nasıl silinir

Gmail hesabı nasıl silinir

Sosyal medya uygulamalarından ve ana hizmetlerden birisi olan Google, kullanıcıları için hesapların yönetiminde kolaylıklar sağlar. Bu kolay hizmetlerden biriside artık Google hesabını kullanmak istemeyen kişiler için sunduğu hesap silme özelliği geldi.

Hesabınızın bilgisayar korsanlarının ya da çeşitli virüslerle dolu olduğunu düşünüyorsanız bu hesap silme işlemini yapmanızı öneririz. Ancak Google hesabınızı silerken dikkat etmeniz gereken birkaç konu vardır. Öncelikle bu hesap bir GMAİL olduğu için mail içerisinde önemli yedeklerinizi almalısınız. Google hesabı ile ilişkilendirilen pek çok sosyal medya uygulaması ve site vardır. Hesabınızı silmenizin ardından bu sitelere giriş için yeni bir e-posta adresi ya da farklı bir giriş seçeneğini tercih etmelisiniz.

 

TARAYICIDAN İLGİLİ ADRESE TIKLAYARAK BAŞLAYIN
Google hesap silme işlemi için telefon ya da tablet üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Ancak daha kullanışlı olan bilgisayar üzerinden işlem sağlamanız daha sağlıklı olacaktır. Hesabınızın profiline giriş yapabilmek için https://myaccount.google.com/ adresine giriş yapın. Ardından mevcut hesabınız ile giriş sağlayın. Daha sonrasında ise verilerinizi ve kişiselleştirmeyi yönetin başlığına tıklayın. Daha sonra ise ana sayfada sol alanda yer alan veri ve kişiselleştirme alanından, bir hizmet mi hesabın mı silineceği alanına tıklayın. Google hesabını sil seçeneğini seçtikten sonra işlemlerin tamamlanabilmesi için mail şifrenizi girmeniz gerekir. Son adımdan sonra artık daha geriye dönülemez olarak kullanıcı adını geride bıraktığınız hesabınız olur. Siz hesabınızı sildikten sonra artık sizde dâhil hiçbir kimse o kullanıcı adını kullanamaz.

 

VE SON BİTİŞ; HESABINIZ SİLİNDİ
Hesabınızı geri almak şifre aşamasından sonra imkânsızdır. Hesap silme işlemine genel olarak kullanıcı adından memnun olmayan kişiler başvurmaktadır. Küçük bir nokta olarak hatırlatmakta fayda vardır. Hesabınızın şifresini girmeden bu işlemden vazgeçebilirsiniz. Daha önceden herhangi bir anlam ifade etmeyen kullanıcı adları ile insanlar mail hesabı alabiliyordu. Ancak teknolojinin her alanda gelişmesi ile beraber mail kullanıcı isimlerinin de düzenli olması gerekti. En basit olarak bir iş başvurusu yaptığınızda insanlar, sizin hakkınızda karar verirken iletişim adresiniz olarak yazdığınız maile de dikkat eder.