Google mesajlar yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Google mesajlar yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Android kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan Google Mesajlar için yeni bir özellik gelmesi bekleniyor. Google’ın üzerinde çalıştığı özelliğe göre yenilik kapsamında sınıflandırma özelliği ile sistem daha akıllı hale gelecek.

Yeni Özellik Üzerinde Çalışma Sürüyor
Google uygulamaları arasında en sık kullanılan uygulamalar arasında yer alan Google Mesajlar için yeni bir özellik gelmesi bekleniyor. Buna göre gelecek sınıflandırma özelliği sayesinde uygulama çok daha akıllı hale gelebilecek. Programın geliştiricisi olan Hani Mohamed Bioud tarafından yapılan açıklamada, Google’ın yeni sınıflandırma sistemine dair ekran görüntüleri paylaşıldı. Paylaşıma göre bu yeni özellik, kullanıcılar için mesajlarını belirli başlıklar altında toplamalarını sağlayacak ve seçtikleri kategorilerdeki mesajları da rahatlıkla bulabilecekleri bir ara yüze sahip olacak.

 

Yeni özelliğin nasıl olacağına dair ayrıntılar da belli oluyor. Google Mesajlar temel olarak RCS sistemine dayanıyor. RCS ise temel olarak kullanıcıların Wi – Fi gibi veri bağlantılarını kullanarak başka RCS uyumlu telefon numaraları ile mesajlaşmasına, fotoğraf ve video ile diğer medya dosyalarını da birbirlerine gönderebilmelerini içeriyor. Bu noktada, kullanıcının bağlantısı kesilirse, uygulama normal SMS moduna geri dönerek bu şekilde mesaj göndermeyi sağlıyor.

 

Yeni Sınıflandırma Özelliği
Üzerinde çalışılan yeni sınıflandırma özelliği ise yapılan paylaşım sonucunda anlaşıldığı kadarıyla kullanıcıların mesajlarını kategorilere ayırmalarına olanak tanıyor. Bu bölümler ve kategoriler arasında ise kişisel, işlemler, tek kullanım şifreler, reklamlar ve daha fazlası gibi kategoriler bulunuyor. Böylece kullanıcılar, özellikle çok mesaj alanlar yüzlerce mesaj arasında aradıklarını çok daha pratik ve hızlı bir şekilde bulabilecekler. Mesajları sınıflandırma sisteminin aynı zamanda tek kullanımlık şifre mesajlarının da otomatik olarak silineceği bir ek özellik ile gelecek. Bu yenileme Google Mesajları çok daha verimli bir hale getirecek.