Huawei MateBook D16 ile daha büyük ekranda daha yüksek performans sunuyor

Huawei MateBook D16 ile daha büyük ekranda daha yüksek performans sunuyor

MateBook ailesinin yeni üyesi Huawei MateBook D16'nın FullView Ekranı 4,9 mm ince çerçeve ve yüzde 90 ekran gövde oranıyla sunuluyor.

Huawei açıklamasına göre, modelin 16.1 inçlik IPS paneli bulunuyor. Ekran, 1080p Full HD çözünürlüğü, yüzde 100 sRGB'yi, maksimum 300nit parlaklığı desteklerken, gerçek renklerle daha zengin görseller sunmak için parlamayı önlüyor. Ekran, daha sürükleyici bir deneyim sağlamak için sinematik 16: 9 en boy oranında tasarlandı. Ayrıca, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Titreşimsiz ekran sertifikalarına da sahip bulunuyor.

İnce ve taşınabilir form faktörüne rağmen Huawei MateBook D16, standart voltajda çalışan ve 40W TDP destekleyen 7nm AMD Ryzen 4000 H serisi işlemciler ve günlük multimedya ihtiyaçları için tam destek sağlayan entegre Radeon Graphics ile yüksek performans sunuyor. Güçlü işlemciler, sorunsuz ve hızlı yanıt veren bir kullanıcı deneyimi için NVMe PCIe SSD ve çift kanallı DD4 bellek ile sinerji oluşturuyor. Kullanıcılar, ihtiyaçları için en uygun işlem gücü seviyesini ayarlamak için bir klavye kısa yoluyla standart ve performans modları arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

Huawei, kesintisiz güçlü performans sağlamak için yeterli soğutma sağlamak üzere Huawei MateBook D16 için verimli bir soğutma sistemi tasarladı. Yoğun S şekilli fan kanatları düzenine sahip çift Huawei Shark Fin fan içeren dizüstü bilgisayar kolaylıkla serin ve sessiz tutulabiliyor.

Huawei MateBook D16, çok yönlü bağlantı seçenekleri sunuyor. Yanlarda, dizüstü bilgisayar iki tam özellikli USB-C bağlantı noktası, iki USB 3.2 Gen 1 Type A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir 3,5 mm ses jakı girişi içeriyor. 2x2 MIMO antenler, günlük senaryolarda güvenilir bir şekilde yüksek hızlı ve istikrarlı internet bağlantısı sağlayan Wi-Fi 6'yı destekliyor.