Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Günümüz sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen bir uygulamalardan olan İnstagram hesabınızı, sosyal medyaya kısa bir ara vermek için dondurabilirsiniz.

Firmanızın reklamını yapabilmek için bu uygulama, bulunmaz bir nimettir. İnsanlar, daha önce hiç görmedikleri ya da insanları bulabilmek için artık internet üzerinde saatlerce araştırma yapmak yerine sadece instagram sosyal medyasında hesabı var mı onu kontrol ederler. Durum böyle olunca bu uygulamayı kullanabilmek, birçok insanın gün içerisindeki zamanının büyük bir çoğunluğu almaktadır. İşte bu nedenden dolayı insanlar zamanını geri kazanmak ve kendisine daha fazla zaman ayırıp farklı aktiviteler ile uğraşmak isterler. Diğer sosyal medya hesapları gibi benzer aşamalardan oluşur.

İNSTAGRAM HESABI DONDURMA SÜRECİ NASIL?

İnstagram uygulamasını telefon üzerinden ya da bilgisayar gibi büyük bir ekran üzerinden dondurma işlemini yapabilirsiniz. Bilgisayar ekranında çok kullanışlı olmayan instagram, hesap dondurma özelliğini kullanabilmek için son derece iyidir. Öncelikle tarayıcıdan hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından profil alanınıza gelin. İsim alanın yanında profili düzenle seçeneğine tıklayın. Daha sonrasında ise karşınıza gelen ekranda; hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın. Burada size neden kapatmak istediğinize dair soru sorar. Ara vermek istiyorum seçeneğini tıkladıktan sonra instagrama giriş yaparken kullandığınız şifrenizi girmelisiniz ve hemen ardından aşağıda yer alan geçici olarak kapat seçeneğinden sonra hesabınız dondurulur. Hesap dondurulması sağlandıktan sonra insanların fotoğraflarına yaptığınız yorumlar kalmaz. Beğeni ve takip ettiğiniz hesaplarda isimleriniz çıkmaz. Ancak geri döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

DONDURDUKTAN SONRA 7 GÜN

İnstagram hesabı dondurma işleminden sonra kararınızdan vazgeçseniz bile 3 saat beklemeniz gerekir. 3 saatin sonunda hesabınızı geri açabilirsiniz. Ancak içerikleriniz hemen yüklenmeyebilir. Dondurma işleminde 3 saatin dışında kararlı olabilir. Şunu da hatırlatmakta fayda vardır. 7 gün içerisinde bir hesaba 1 kez dondurma işlemi sağlanır. 3 saatin sonunda hesabınızı aktif ettikten sonra tekrar dondurmak için tam 7 gün beklemeniz gerekir. Burada önemli bir ayrıntı; 2. Bir dondurma işlemini tekrar etmek için 7 gün beklenmesidir. Hesabınızı geri kullanmak istediğinizde, tüm içerikleriniz kısa bir süre sonra yüklenir. Bu konuda acele etmenize gerek kalmaz. Ancak bir süreden sonra hala yükleme tamamlanmadı ise durumu destek birimine bildirmelisiniz. Talebinizi en kısa sürede yanıtlayarak size dönüş yaparlar.