Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram hesabını süresiz kapatma

Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram hesabını süresiz kapatma

İnsanların günlük yaşamlarında sürekli kullandıkları en aktif sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram hesabını silme konusunda hazırlamış olduğumuz içerik ile sizlere yardımcı olacağız.

Söz ya da yazı yazılmasına da olanak sağladığı için yazılarınızı yazıp ekran görüntüsü şeklinde de paylaşabilirsiniz. Genel olarak görsel hitap şekli olduğu için resim ve videolar ile çeşitli içerikleri bulabilirsiniz. İnstagram çok kapsamlı bir sosyal medya uygulamasıdır. Video çekerek hesabınızın içeriklerini geliştirebilirsiniz. Sadece video hazırlamak ile kalmayıp kurgu ve edit de yapmalısınız. Hal böyle olunca oldukça zahmetli gelebilir. Bu durumdan sıkılan ve zamanını harcadığını düşünen kişiler, sonunda hesaplarını silmeyi düşünürler.

ÖNCELİKLİ İŞİNİZ VERİLERİNİZİ YEDEKLEMEK OLSUN

İnstagram hesabınızı silmeden önce verilerinizi yedeklemelisiniz. İnstagram kullanıcıları, videolarını indirebilmesi için 3. Parti uygulamalarından destek alabilirler. Bu uygulamalar ile uğraşmak istemeyen durumu acele olan kişiler, ekran resmi alarak ilerleyebilirler. Hesabınızı silmeye karar verdikten sonra öncelikle hesabınızı bilgisayardan açmalısınız. Telefonların yönlendirmeleri farklı olabildiği için en sağlıklı yöntem bilgisayardan ulaşmak olacaktır. Hesabınızı tarayıcı üzerinden açmalısınız. Ardından hesap silme linki https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ tıklayın. Açılan ekranda hesabınızı neden silmek istediğinize dair sorular sormaktadır. Hesap silme alanında seçeceğiniz herhangi bir yanıt için cevap önerileri de çıkar. İnstagram platformunun asıl amacı bir kullanıcısını kaybetmemektir.

SON ADIM SONRASINDA ARTIK HESABINIZ SİLİNİR

Son bir adım olarak ekranda herhangi bir kapatma nedenini seçin. Daha sonra aşağıda yer alan şifre alanına instagram giriş için kullandığınız şifrenizi yazın. Daha sonra kırmızı renkli hesabımı kalıcı olarak sil butonuna bastığınız anda artık aktif bir hesabınız olmamasını sağlayabilirsiniz. İşlemler bu kadar kısa sürede tamamlanır. Artık kullanmaktan sıkıldığınız bu instagram hesabından kendi hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretleri için makalemizi baştan okuyabilirsiniz. Kullanıcı politikasında değişiklik yapılmadığı sürece eski instagram kullanıcı adınız ile yeni bir kullanıcı oluşturmanız engellenir. Bunun yerine arkadaşlarınızın bulabilmesi için benzer harf kullanabilirsiniz.