Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?

Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?

En popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan instagram kimi zaman, insanların başkaları hakkında durumlarını ve hareketlerini gizlemek için özelliklerini geliştirir.

Hemen hemen herkesin kısa sürede ve oldukça pratik olarak yapabileceği bu işlem adımları ile sizde başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz. İnsanların kişisel hayatları hakkında yapacakları bazı sınırlamalar ile kendilerini daha güvende hissettikleri doğrudur. Bu noktada güvenli olmanızı sağlamak için sevmediğiniz ama takip etmekten de çıkamadığınız kişilerin sizi görmemesini sağlayabilirsiniz. Yaşadığınız hayat hakkında herhangi bir ipucu ya da bildiri vermek istemediğiniz insanları uygulama üzerinden gizleyebilirsiniz. İşte bu noktada yeni gelişen tüm uygulamalar, kullanıcıların talepleri doğrultusunda güncellenir.

İSTEMEDİĞİNİZ KİŞİLERDEN HESABINIZI GİZLEYEBİLİRSİNİZ

İnstagram uygulamasının hikâye gizleme özelliği sayesinde sevmediğiniz ya da hikâyenizi görmesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Bu engelleme özelliği sayesinde artık belirli kişilere erişim sağlamış olursunuz. Bu uygulamanın detayları hakkında ilerleyen aşamalarda bilgi vereceğiz. Öncelikli olarak telefonunuza bu uygulamayı indirmelisiniz. Ardından açılan ekran üzerinde şifreniz ve giriş yönteminiz ile giriş yapın. Daha sonra profil bilgilerinize erişebilmek için profil simgesine tıklayın. Daha sonra ise isim alanının bulunduğu yerde yatay şekilde 3 tane çizgi simgesi vardır. Bu simgeye tıklayarak üyeliğiniz ile ilgili özellikleri görüntüleme yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise ayarlar alanını bulun. Bu alanda sayfayı aşağıya kaydırarak hikâye alanına gelin. Hikâyenizi gizlemek istediğiniz kişilerin karşısında yer alan çemberi seçin.

HERHANGİ BİR SINIRLAMASI BULUNMAZ

Instagram hikâye gizleme özelliğinin kullanılması, kişi sayısına göre sınırlı kalamaz. İstediğiniz kadar kişiyi hikâyenizi görmekten mahrum bırakabilirsiniz. Kişileri seçtikten sonra uygulama üzerindeki geri tuşuna basarak gizleme işlemini tamamlayabilirsiniz. İşte bu çok kısa süren işlem sayesinde sizde istemediğiniz kişilerden hikâyenizi nasıl gizlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Adım adım detaylı olarak anlatımını sağladık. Bu adımları uygulamanın yanı sıra anlık olarak hikâye paylaşma esnasında da gizleme seçeneği çıkmaktadır. Dilerseniz o ekran üzerinden de kişileri seçerek gizleme yapabilirsiniz.