Instagram’a alışveriş özelliği geldi

Instagram’a alışveriş özelliği geldi

Dünyaca ünlü popüler sosyal medya uygulaması Instagram’a alışveriş özelliği geldi. Şimdiye kadar bazı alışveriş firmaları tarafından kullanılan özellik artık bireyler tarafından da kullanılabilecek. Türkiye’den ise özelliği ilk kullanan Danla Bilic oldu.

Uzun Zamandır Bekleniyordu
Her ne kadar kişilerin kendi yaşamlarından kareleri paylaşma imkânı veren bir platform olarak biliniyor olsa da Instagram alışveriş yapanların da uzun zamandır kullandıkları bir platform. Özellikle kendi üretimi ürünleri satmak isteyenlere önemli fırsatlar sunan Instagram bu yüzden önemli bir ticaret platformu olmayı da sürdürüyor.

 

Geçen zamanda kurumsal firmalar için Instagram alışveriş özelliği uygulaması yapılmaya başlanmıştı. Şimdi yeni bir güncelleme ile birlikte bireysel kullanıcıların da alışveriş özelliğinden yararlanması mümkün olacak. Türkiye’de ise bu yöntemi özellikle paylaşımlarında makyaj malzemeleri tanıtan ve kendi markasını yaratmaya çalışan Danla Bilic kullanmış oldu.

 

Instagram Alışveriş Özellikleri
Instagram uzun bir zamandır platformunu e-ticaretin daha yaygın kullanıldığı bir hale getirmeye çalışıyordu. İlk önce Instagram, sistem sayesinde e-ticaret sitelerinin ürünlerini daha hızlı satabileceklerini vaat etti. Keşfet kısmına gelen alışveriş sekmesine giren kullanıcılar, bu yüzden yüzlerce e-ticaret sitesi ile karşılaşıyorlar ve üyeliklerin ürünlerini inceleme imkânı buluyorlar.

 

Alışveriş özelliği aracılığıyla incelenen ürünler aynı zamanda doğrudan alınabiliyor. Instagram Shopping olarak bilinen bu özellik daha önce sadece firmalar tarafından kullanılırken, artık bireyler de satış yapabilecekler. Özelliği kullanmak için satış yapan kullanıcıların hesaplarına “mağazayı gör” sekme ekleniyor. Bu sekmeye girildiğinde kullanıcı tarafından eklenen ürünler ve ürünlerin fiyatları da yer alıyor. Aynı zamanda kullanıcılar mağazalarda beğendikleri ürünleri daha sonra çok daha kolay şekilde bulmak için “beğendiklerim” isimli sekmeye giriş yapabiliyorlar. Instagram alışveriş özelliği yakın zamanda çok daha fazla kişi tarafından kullanılacak ve platform önemli bir ticaret yeri haline gelecek.