iOS 14 çıktı, nasıl yüklenir, IOS yenilikleri!

iOS 14 çıktı, nasıl yüklenir, IOS yenilikleri!

Tüm iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren ve Haziran ayından bu yana merakla beklenen IOS 14 sürümü 16 Eylül tarihi itibariyle yayınlandı. Yeni sürüm kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplarken, önemli sistemsel yenilikler de görüldü.

Merakla Beklenen Sürüm Yayınlandı
Uzun zamandır merakla beklenen IPS 14 sürümü sonunda yayınlandı. Yapısal olarak eski sürümlere benzerlik taşımasına karşılık, son eklenen yeni gelişmiş tasarım ve özellikler IOS kullanıcılarını daha fazla mutlu edecek.

 

Sürümün yeni versiyonunda Uygulama Kitaplığı özelliği çok uzun zamandır IOS sisteminde bulunmasına karşılık, yeni sürümle klasörlere gizleme özelliği getirildi. Böylece artık uygulamaları klasörleme yapmadan App Library bölümünden aranan uygulamalara hızlıca erişim sağlanabiliyor. Bunun yanında Android cihazlarda görülen uygulama çekme yöntemine de çok benzeyen bu özellik, devasa klasörlere ek olarak aynı zamanda arama bölümü de yer alıyor. Böylece kullanılacak uygulamalar daha kolay bir şekilde bulunabiliyor.

 

Bunun yanında IOS 14 ile birlikte widget eklenmesine de olanak tanıyor. Bu bakımdan hava durumundan podcast’e kadar pek çok widget uygulamalarına tek ekrandan ulaşmak mümkün oluyor. Güncellemenin en büyük özelliği ise Siri’de görülüyor. Siri artık sesli mesaj gönderme özelliğine de sahip. Siri’den sesli mesaj gönderimi istendiğinde otomatik olarak kayıt yapmaya başlayacak. Ayrıca Google Translate uygulaması da yeni versiyonda dikkat çekiyor. Şimdilik ise kısıtlı dilleri kapsıyor. Bu özelliklerin yanında daha pek çok yenilik IOS 14 sürümünde kullanıcıları bekliyor.

 

IOS 14 Nasıl Yüklenir?
IOS 14 sürümüne geçmek için iPhone 6S ya da daha yeni bir iPhone modeli gerekiyor. Dolayısıyla 6S altı olan sürümler için IOS 14 güncellenmesi mümkün olmayacak. Güncellemeyi yüklemek için ise yapılması gerekenler Ayarlar kısmından Genel kısmına, buradan da Yazılım Güncelleme kısmına girerek güncelleme işlemlerini başlatabilirsiniz.