Iphone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Iphone garanti sorgulama  nasıl yapılır?

İphone garanti sorgulama yöntemi ile telefonunuzun garanti kapsamında mı yoksa servis süresi bitti mi bu detayları öğrenebilirsiniz.

Telefon fiyatlarının en yüksek olduğu bu zamanlarda en kaliteli telefonlardan birisi olan iphone telefon modelinin 2. El alımında bile servis kapsamına son derece dikkat etmelisiniz. Telefonunuzun yazılımında ya da fiziksel ekranında ya da dış mekanizmasında oluşan herhangi bir sorun için teknik servise göndermeniz gerekir.

Bu teknik servisler içerisinde işlem yapılan bazı uygulamalar ücret kapsamında olur. Ancak ücret kapsamında olmayan sadece garanti sürecinde ücret alınmadan yapılan işlemlerde olabilir. Bunun yanı sıra sadece ücret konusunda garantide olduğu için indirim yapılabilen durumlarda vardır. İşte tüm bu konular hakkında işlem yapabilmek için apple bu güncelleştirmeyi cihazlardan yapılabilmesi için eylül ayında açıkladığı sürümlerine entegre etmiştir.

GARANTİ SORGULAMA İŞLEMLERİ İÇİN

İphone telefonunuzun garantisinin ne zaman dolduğuna dair bilgiyi öğrenebilmek için https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresine giriş yapabilirsiniz. Ancak bilgisayar ya da tablet ile zaman kaybetmemek için telefonu da tercih edebilirsiniz. Telefon üzerinden seri numara bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

Bu bilgiyi öğrenebilmek için cihazınızda ayarlar alanına tıklayın. Daha sonrasında ise genel bölümüne tıklayın. Sonrasında ise karşınıza çıkan ekranda, hakkında alanına tıklayın. Bu alanda sayfayı aşağıya indirdiğinizde seri numarasını görebilirsiniz.

Seri numarasında yazan bilgileri kopyalayın. Yukarıda verilen linke doğrulama kodu ile giriş sağlayın. İşlemler bu kadar kısa sürede tamamlanır. Daha sonrasında ise telefonunuzun destek süresini ve daha pek çok detayı görebilirsiniz. Bahsi geçen garanti sorgulama konusuna dair tüm soruları cevaplandırdık.

TELEFONUNUZU SERVİSE VERMEDEN SÜREYİ KONTROL EDİN

Apple cihazlarının ne kadar kaliteli ve dayanıklı olduğu herkes tarafından bilinir. İşte herhangi bir iphone model cihazın ne kadar garanti süresinin kaldığını ve detay bilgilere ulaşabilirsiniz. Seri numarasına ulaşmak için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İphone genel olarak basit kullanılabilen bir telefon olduğu için cihazınızın tüm bilgilerine çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Telefonunuzu kullanırken aniden oluşan sorunların çözümünde teknik servis için garanti durumu çok önemlidir.