iPhone telefonlarda rehber yedekleme nasıl yapılır?

iPhone telefonlarda rehber yedekleme nasıl yapılır?

Iphone cihazında yedeklenen rehberi bir bilgisayar kullanarak indirip diğer cihazlara göndermek mümkündür. Peki bu nasıl yapılır?

Apple cihazlarında rehber yedekleme yapmak söz konusu ise öncelikle iCloud ayarlarının aktif edilmiş olması gerekmektedir. Bunun için öncelikle ana ekranda bulunan ayarlar çarkı simgesine tıklanıp sol tarafta en üstte bulunan iCloud hesabının üzerine tıklanır.

Sağ tarafta açılan pencerede iCloud ’u kullanan uygulamalar görüntülenmektedir. Buradan ise Kişiler seçeneğinin yanında bulunan tuşa tıklayıp yedeklemeyi başlatmasını beklemek gerekir. Ardından cihazımız derhal iCloud sunucularına yedekleyecektir.

YEDEKLENEN REHBERİ ELDE EDİP FARKLI CİHAZLARDA NASIL KULLANILIR?

Yedeklenmiş olan rehber için öncelikle İnternet tarayıcısı açılır ve iCloud internet sitesine girilir. Ardından hesap ve hesabın parolası girilir. Karşımıza iCloud hesabımızın tüm detayları çıkacaktır. Buradan Kişiler simgesi tıklanmalıdır. Ve yedeklenmiş olan bütün kişilerin görüntülenmesi gerekir.

Ardından ekranın sol altında bulunan mobil cihazda olan ayar çarkının aynısı olan çarka tıkladıktan sonra açılan küçük menü ekranında tümünü seç seçeneği seçilmelidir. Hemen ardından vCard’ı Dışa Aktar seçeneği seçilir. Bu sırada bilgisayar rehberde olan yedeklenmiş ve seçilmiş olan tüm kişileri indirecektir.

İNDİRİLEN VCARD DOSYASI DİĞER CİHAZLARDA AKTİF EDİLİR?

Bilgisayara kaydolmuş olan vCard dosyasını kullanılacak olan cihazın içine bir USB kablo aracılığı ile aktarılmalıdır. Bu aktarma işlemini gerçekleştirdikten sonra aktarılmış olan ilgili klasöre gidilerek bu vCard dosyası görüntülenir. Ardından üzerine tıkladıktan sonra cihaz içinde bulunan bütün kişileri tek tek cihaza kaydedecektir.

Bu işlemin süresi yüklenecek olan telefonun özelliklerine ve dosyanın içinde bulunan kişi sayısına göre değişmektedir. Ortalama 2-3 dk. içerisinde biten bu işlem oldukça kolay bir işlemdir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra cihaz içinde rehbere gidilerek Apple cihazında yedeklenmiş olan tüm kişilerin aynı şekilde Android cihazına aktarılmış olduğu gözlemlenir.