LOL FPS nasıl artırılır?

LOL FPS nasıl artırılır?

LOL FPS arttırma işlemi, Riot Games tarafından geliştirilen e-spor oyunun sıkıntılarının giderilmesini sağlar.

Lol FPS artırma League of Legends olarak bilinen bu oyunun en sık arana hilelerinden biridir. Oyunu açtığınızda bilgisayarınızda hangi ekran kartının kullanıldığını bilerek harekete geçmelisiniz. Dahili ekran kartları sizi memnun etmeyeceği için harici ekran kartlarını kullanmanız gerekir. Bunu da oyununuza beklenen performansı oluşturmak için Nvidia ekran kartı benzeri çeşitleri kullanmaktır. 

 

Denetim masası bölümünden üç boyutlu entegre grafik uygulamalarının gerçekleşmesi için Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi kullanılabilir. Oyun için özel ayarlar yapmak ve program ayarları kısmından ayarları gerçekleştirmek durumunda oyunun daha iyi bir şekilde oynanmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek performanslı işlemciyi seçerek, uygula butonuna basın ve FPS değerlerinin artmasını sağlayın. 

 

Arka Plan Uygulamalarını Kaldırın

Genelde oyun performansını olumsuz olarak etkileyen birçok durum vardır. Bunlardan biri arka planda gereksiz yere çalışan birçok uygulamadır. Ctrl+Alt+Delete tuşuna basarak gereksiz programların çalışmasını durdurabilirsiniz. Görevi Sonlandır tuşuna basarak, daha verimli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. 

 

Ani FPS kaybı durumunda da birçok sorun yaşanabiliyor. Ekran kartının sürücüsünün güncel olup olmadığını inceleyin, güncel değilse güncellemeyi gerçekleştirerek, senkronizasyonu bekle seçeceğine basın. 

 

LOL FPS Sorunu Çözümü

Kartınızın sürücüleriyle ilişkili olan bu ekran kartlarının sürekli güncellenmesi gerekir. Dizüstü bilgisayarlarda güç seçenekleri değiştirip daha iyi performans elde etmek için bu uygulamanın plan ayarlarını değiştirebilirsiniz. Gelişmiş güç ayarlarını tıklayarak işlem sıcaklığını kontrol edin. Sıcaklık 65-70 derecenin üzerindeyse soğutmayı deneyin. 

 

LOL FPS sorunu çözümü için genelde MSI Afterburner programları kullanılabilir. Bu programlar belirli sınırlar dahilinde çalışabilir. Uygulamayı kullanmak için şu adımları deneyebilirsiniz. 

 

- Oyundayken ESC tuşuna basın ve Görüntü sekmesini açın

- Kalitesi düşük olarak ayarlayarak kullanabileceğiniz bu seçenekleri daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. 

- Ctrl+F kombinasyonu uygulayıp ping değerlerini kontrol edin. 

- Seçenekler bölümüne girerek  kare hızı limitini belirleyin ve FPS sabitleme işlemini gerçekleştirin. 

- Tamam’a basarak ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın. 

 

Oyun, oynadığınız bilgisayar ve bağlantıya göre değişebilir Bu yüzden e-spor için oyun bilgisayarlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.