Microsoft office programları için köklü değişiklik hazırlığı yapıyor

Microsoft office programları için köklü değişiklik hazırlığı yapıyor

Ünlü bilişim devi Microsoft, pek çok kimse tarafından kullanılan Office programları için edinilen bilgiye göre aylık abonelik gerektirmeyen yeni bir sürüm üzerinde çalışıyor. Buna göre sabit Office sürümü gelebilir.

Office Üyeliğinde Yenilik
Kulislerden edinilen bilgilere göre ünlü yazılım devi Microsoft, en çok kullanılan programlarından olan Office uygulamaları hakkında yeni önemli değişiklikleri meydana getiriyor. Geçen on yıl içerisinde yazılım üreticilerinin tek seferlik satın almadan, kullanıcılarının ürünlerini kullanabilmeleri için aylık ya da yıllık abonelik modeline geçildiği görülmüştü. Bu sayede hem kullanıcılar daha düşük ücretler ile programları kullanıyorlar hem de kullanım sürelerini kendileri belirleyebiliyorlardı. Microsoft ise özellikle Office programları için bunun en büyük savunucuları arasında yer alıyordu.

 

Ancak bu yöntem pek çok kullanıcıyı da rahatsız ediyor. Office programlarını her ay ücret ödeyerek kullanmak yerine tek seferlik bir alım yapmak isteyen kullanıcı sayısı da hayli fazla olunca, Microsoft bu konuda Office 2019’u tek seferlik bir fiyat ile satışa çıkarmıştı ve tek seferlik alımda uygulamalara güncelleme gelmiyor ve bulut özelliği de kullanılmıyor. Bu kapsamda edinilen bilgiler ışığında Microsoft sabit bir Office uygulamasını yakın zamanda sunabilir.

 

Yeni Kalıcı Sürüm
Microsoft Exchanege ekibinin düzenli olarak paylaştıkları blog yazısına göre konuyla ilgili önemli bilgiler bulunuyor. İlgili yazıda “Microsoft Office, 2021 yılının ikinci yarısında hem Windows hem de Mac için yeni bir kalıcı sürüm görecek,” ifadeleri yer alıyor. Bu ifadelere göre firmanın 2020 yılını atlayacağı ve yeni kalıcı sürüm için 2021’yi bekleyeceği ve uygulama için de Office 2021 adını kullanacağı ön görülüyor. Fakat yine de bu durumun onaylanması için resmi bir duyurunun gelmesini beklemek gerekecek. Ancak Office uygulamalarını sık kullananlar için bu durum şimdiden sevinç yarattı.