Oppo marka telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Oppo marka telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Oppo marka telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır, bazı kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen Oppo telefonlarda erkan görüntüsü alma işlemi için şu adımları uygulamanız gerekiyor

Telefon ekranına hiç dokunmadan sadece tuşlama yöntemi ile ekran resmi de alabilirsiniz. Ya da akıllı alan üzerinde bulunan üç parmak seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmıştır. Telefonların özelliklerinde bulunan ekran resmi çekme sayesinde herhangi bir alana tıklamadan sadece ana ekran üzerinden işleminizi sağlayabilirsiniz. Bunun için ekran simgeleri arasında düzenle alanına tıklayın. Ardından ekran resmi çek simgesini bulun. Daha sonra bu simgesi bildirim ekranı üzerinde yer alan diğer simgelerin yanına taşıyın. Bu simge ile ekran resmi alabilmek için simgeye tıkladıktan 1-2 saniye beklemelisiniz. Farklı alanda olduğu için gecikmeli resim çekilecektir.

ÇEKİLEN RESİMLERİNİZİ SONRADAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ

Oppo telefonlar ile çekilen ekran resimlerini anında paylaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz düzenleme yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuza üç. Bir uygulama da indirerek kullanabilirsiniz. Telefon ekranından çekilen resimlerin hepsi galerinize kayıt edilir. İsterseniz anında başkaları ile paylaşabilir ya da düzenleme yapabilirsiniz. Kimi zaman elleriniz temiz olmadığı anlarda, sadece üç parmak yöntemi ile resmi çekebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak ayar yapılması gerekir. Bu özellik, kullanıcıların isteklerine göre değiştiği için diğer varsayılan özellikler gibi değildir. Ayarlar alanından jest ve hareket bölümünden bu seçeneği aktif hale getirin. Daha sonrasında ekranda üç parmağınız ile ekranın en üstünden aşağıya kaydırma işlemi yapın. Herhangi bir şekil olarak değil, sadece aynı anda üç parmağınızı aşağıya indirerek kolayca ekran resmi alabilirsiniz.

ÜÇ FARKI YÖNTEM İLE EKRAN RESMİ ALMAK

Bu yazımızda tercih edeceğiniz üç farklı yöntem ile ekran resmi almanızdan bahsettik. Ekran resmi alırken her telefonda aynı olan ses kısma tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basılma hareketi sık kullanılır. Bu yöntem ile resim çektikten sonra ekran alanı yarım saniye bir süre kararmaktadır. Ancak hemen düzelir ve ekran resmi çektiğiniz alan ön izleme olarak karşınıza gelir. Yeni akıllı telefon markalarından birisi olan bu oppo telefon modellerinde genel olarak hepsinde birkaç farklı değişen nokta ile ekran resmi çekme aynıdır. Kendisine veya yakınına yeni bu telefon modelinden alan kişiye bilgi verebilmek için bu yöntemlerden bahsedebilirsiniz. Bazı telefon modellerinde ekranda ana menü tuşu vardır. Uzun süre bu telefonlar kullanılsa bile bahsettiğimiz yöntemler sayesinde oppo telefonda resim çekmeye hemen alışabilirsiniz.