Powerbank nedir? ve Powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Powerbank nedir? ve Powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Powerbank, adından da anlaşılacağı üzere güç/elektrik depolayan, bir nevi yedek batarya da denilen elektronik cihazlardır. Özellikle elektriğin olmadığı telefonları şarj edecek imkânlardan uzak yerlerde kullanılır.

Günümüzde bulunan cihazların genelde günü tamamlayamadan bataryaları bitmekte. Böyle durumlarda en basit çözüm olan Powerbankler cihazların yetersiz batarya sorununa çare olmaktadır.

POWERBANK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Powerbank satın alırken dikkat etmemiz gereken alınacak olan Powerbank’in batarya kapasitesi olmalıdır. Batarya kapasitesi ne kadar yüksek olursa o kadar uzun ömürlü giden Powerbanklerin boyutu da doğru oranla artmaktadır. Kompakt bir tasarımlı yüksek batarya kapasitesine sahip Powerbank bulmak pek de kolay olmamaktadır.

Genelde yüksek kapasiteli kompakt tasarımlı cihazlar aynı zamanda da maliyet olarak yükselmekteler. Eğer bir Powerbank’e çok yüksek bütçeler verilmek istenmiyorsa ortalama kapasitede kompakt bir tasarımlı bir ürün alınabilir. Böyle bir ürünün maliyeti pek de yüksek olmayacaktır.

POWERBANK EN ÇOK NE GİBİ YERLERDE LAZIM OLMAKTADIR?

Powerbank en çok da şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve huzurlu bir ortam isteyip kamp yapmaya gidecek olan bireyler için gerekli olacaktır. Böyle bir yerde telefon için şarj bulamamak demek ormanın ortasında mahsur kalmak demektir. Çünkü telefonsuz kalmak, bir yerlere ve insanlara ulaşamamak çok ciddi bir durumdur. Bu duruma rahatlıkla doğada mahsur kalmak denilebilir.

Böyle bir durumu da kimse istemeyecektir. Çünkü öylesine sessiz ve kimsesiz bir yerde mahsur kalmak büyük sorunlara yol açabilir. Lakin yüksek kapasiteli bir Powerbank ile böyle bir etkinlik yapıldığı vakit herhangi bir mahsur kalma korkusuna sebep olmayacaktır. Çünkü yanınızda zaten büyük kapasiteye sahip bir batarya taşıyor olunacağı için telefon bataryasının bittiği durumlarda bile telefonu defalarca doldurabilecek bir elektronik cihaza sahip olmuş olunacaktır.